REKLAMA

Radoszyce będą miały lekkoatletyczny obiekt! [wideo, zdjęcia]

Tylko kilka samorządów w województwie świętokrzyskim może pochwalić się posiadaniem 400 metrowej tartanowej bieżni. Teraz do ośrodków dysponujących takim lekkoatletycznym obiektem dołączają Radoszyce! 

REKLAMA

Tartanowa bieżnia jest właśnie budowana na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej w Radoszycach –„Co roku staramy się by coś tu wybudować. Przypomnę, że powstało dodatkowo boisko, oświetlenie, piękna altanka, a teraz skupiliśmy się na bieżni lekkoatletycznej 400 metrowej. Trwają prace, dwa tygodnie temu wylano płytę betonową. Były już podbudowy, odwodnienia, a za kilka dni będzie tutaj realizowany tartan” – tłumaczy Michał Pękala, burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce.

REKLAMA

Bieżnia powstaje w ramach projektu, który przeszedł weryfikację w Ministerstwie Sportu i jest dofinansowany na poziomie 50% –„Udało nam się za czwartym razem wyłonić wykonawcę ze względu na to, że poprzednie firmy dawały oferty z kwotami zdecydowanie powyżej kosztorysu, najtańsze wynosiły około 900 tysięcy złotych. Teraz rozstrzygnęliśmy przetarg z firmą, która zaproponowała 600 tysięcy złotych, a połowa z tego pochodzi z ministerstwa” – dodaje burmistrz.

Tartan w Radoszycach pojawi się tak naprawdę już za chwilę. Władze zapowiadają, że za dwa tygodnie może tam odbyć się inauguracyjny bieg.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *