REKLAMA

Radoszyce będą miały wysokiej jakości wodę. Powstaje nowa stacja uzdatniania [wideo, zdjęcia]

Przez cztery lata trwały starania by w gminie Radoszyce powstała stacja uzdatniania wody technologią jonizacji, której celem jest zapewnienie wysokiej jakości tego płynu na wiele lat w kranach mieszkańców. Za kilkanaście tygodni stacja zostanie oficjalnie uruchomiona. 

REKLAMA

„Stacja uzdatniania w Radoszycach to inwestycja wyczekiwana od lat. Technologia była przestarzała. Chcieliśmy zadbać nie tylko o wydajność, ale przede wszystkim o jakość wody. Napisaliśmy więc projekt, złożyliśmy wniosek do Unii Europejskiej i po wniosku pozytywnie rozstrzygnęliśmy przetarg. I teraz już za kilkanaście tygodni, być może w czerwcu będziemy mieli już gotową do użytku stację uzdatniania wody” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Stacja powstaje w samych Radoszycach. Jej wartość to około 2,5 miliona złotych, z czego ponad 1 milion pochodzi z unijnego dofinansowania. Duże zainwestowane środki mają jednak zapewnić wysoką jakość wody w gminie Radoszyce na wiele lat. Dotychczas mieszkańcy w niektórych fazach roku narzekali na to co płynęło z ich kranów –„Woda to podstawowa rzecz o którą gmina musi zadbać. Wodę mamy wszyscy – praktycznie w 100% gmina jest wodociągowana, a więc ta inwestycja będzie dotyczyła wszystkich mieszkańców” – tłumaczy burmistrz Pękala.

REKLAMA

Budowie stacji uzdatniania wody towarzyszy także wielki projekt kanalizacyjny. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wybudowano już kanalizację sanitarną w miejscowości Radoska – Pyszna Górka. Te prace kosztowały ponad 584 tysiące złotych przy dofinansowaniu wynoszącym blisko 230 tysięcy zł.

Zdjęcia:

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *