REKLAMA

Radoszyce będą rozwijać się zgodnie ze strategią [wideo]

Przez cały zeszły rok powstawał dokument niezwykle ważny dla każdego samorządu. Mowa o Strategii Rozwoju Gminy Radoszyce na lata 2015-2025.  Ma on być przewagą w wyścigu o środki unijne. 

REKLAMA

To dziwne, że Radoszyce do tej pory nie posiadały takiej strategii, a nawet planu rozwoju gminy. To pewne zaniechanie, którego dopuszczono się w tym samorządzie. Większość gmin i innych jednostek posiada mniej szczegółowe plany rozwoju. Tutaj dopiero za obecnej kadencji władz zdecydowano się na bardziej pracochłonne rozwiązanie.

„Strategia Rozwoju Gminy Radoszyce to są inwestycje,  między innymi oczywiście, które mają powstać do 2025 roku w każdym sołectwie. Strategia była opiniowana nie tylko wśród sołtysów i radnych, ale przede wszystkim robiliśmy serie spotkań z mieszkańcami. Tam wraz z mieszkańcami omawialiśmy możliwości rozwojowe ich sołectwa. Słuchaliśmy ich i zapisywaliśmy te sugestie.”  – mówi nam wójt Gminy Radoszyce, Michał Pękala.

REKLAMA

Głównym celem utworzenia tak obszernej dokumentacji była możliwość uzyskania przewagi podczas starania się o dofinansowania unijne. Co więcej – do wielu programów w tej chwili w ogóle nie można aplikować bez tego typu strategii.

„Strategia Rozwoju Gminy jest załącznikiem. Załącznikiem do wniosków unijnych. To dokument, bez którego praktycznie nie ma możliwości dofinansowań. Oczywiście są jeszcze możliwe mniejsze plany i inne dokumenty strategiczne, ale podstawą jest Strategia Rozwoju.”  – opowiada wójt Pękala.

Radoszycka strategia rozwoju to dokument bardzo szczegółowy, ma blisko 200 stron. Mogą Państwo zapoznać się z nim po kliknięciu TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *