REKLAMA

Radoszyce: Bieżnia już jest. W piątek otwarcie

W ostatnich latach wielką przemianę przeszedł Stadion Sportowy w Radoszycach. Z boiska wyłącznie piłkarskiego przekształcił się on w obiekt sportowo-rekreacyjny. Zwieńczeniem szeregu inwestycji jest zamontowana już bieżnia tartanowa. W niedzielę podczas zawodów strażackich przedpremierowo sprawdzono jej możliwości. Premiera będzie miała miejsce już w najbliższy piątek podczas Gminnego Dnia Sportu. 

REKLAMA

„Nie jest to inwestycja wykonywana z tygodnia na tydzień. Koszty jakie tutaj ponieśliśmy to 560 tysięcy złotych. 50 % z tego to dotacja z Ministerstwa Sportu. Natomiast samo wykonanie trwało od maja. Oczywiście przed nim były wysyłane stosowne wnioski do ministerstwa, także rozpoczęliśmy tę inwestycję tak naprawdę półtora roku temu” – tłumaczy Michał Pękala, burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce.

A wcześniej powstały też przecież boiska treningowe, wielki remont przeszła główna płyta, stworzono także profesjonalne boisko do siatkówki plażowej. Funkcję rekreacyjną doskonale spełnia duża altana. Wszystko to dzięki staraniom gminnych urzędników. Prace przy póki co jedynej w powiecie koneckim 400-metrowej bieżni tartanowej trwały od kilku miesięcy. Jej oficjalne otwarcie będzie miało miejsce w najbliższy piątek 27-go września„Mamy piękny obiekt przy pomocy dotacji z Ministerstwa Sportu, które 50% nam dotowało na tą naszą przepiękną bieżnię tartanową. Już 27-go nasza młodzież szkolna, nasze przedszkolaki, nasi mieszkańcy będą mogli święcić Dzień Sportu”  – mówi burmistrz Pękala.

REKLAMA

Na stadionie w piątek spotkają się uczniowie, którzy będą brali udział w konkurencjach takich jak biegi, skok w dal na także zupełnie nowej skoczni, czy w meczach siatkówki. Przybyć i korzystać z obiektu może jednak każdy zainteresowany. Ponadto w tym dniu odbędzie się oficjalne otwarcie bieżni lekkoatletycznej należącej do tego kompleksu sportowego. Przybyli będą mogli obejrzeć także pokazowy trening młodzików klubu MKS Partyzant Radoszyce. Zapraszamy na to wydarzenie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *