REKLAMA

Radoszyce: Dwa projekty wodne w realizacji [wideo]

Dwa kolejne projekty wodno-kanalizacyjne realizuje właśnie gmina Radoszyce. Dużą część kosztów pokrywa dotacja zewnętrzna. 

REKLAMA

„Te projekty dotyczą sieci. Jeden to magistrala wodna – połączenie czwartej studni z naszą stacją uzdatniania wody, bo tak jak kiedyś mówiliśmy musimy zadbać o wydajność, musimy zadbać o jakość. To jest jeden z ważniejszych czynników jeśli chodzi o zasoby wodne” – opowiada Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Magistrala to koszt 700 tysięcy złotych, z czego połowa pochodzi ze środków gminnych, a druga połowa jest dotacją z Funduszu Inwestycji Strategicznych.

REKLAMA

Z tego samego programu gmina otrzymała dofinansowanie do rozbudowy sieci kanalizacyjnej. Tutaj prace pochłonąć mają przeszło 2,9 mln złotych, a 2,5 miliona zł to dotacja –„Miejmy nadzieję, że lada chwila będzie podpisana umowa. Czterysta tysięcy będziemy musieli dołożyć ze swoich środków i będzie następny odcinek kanalizacji – tym razem w kierunku rzeki Kozłówki, dalej na Plenną, będziemy się zbliżać w kierunku Podlesia”  – dodaje Pękala.

Wszystkie prace mają zostać przeprowadzone w tym roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *