REKLAMA

Radoszyce nagrodzone podczas gali Euro Symbol 2021 [wideo, zdjęcia]

W czwartek podczas uroczystej gali w Katowicach gmina Radoszyce została nagrodzona w XI edycji programu „Euro Symbol”. Samorząd znalazł się wśród dziesięciu w Polsce, które najefektywniej i najciekawiej korzystają z funduszy europejskich. 

REKLAMA

„Nasza gmina została wyróżniona w świetnym towarzystwie na skalę naszego kraju. Wyróżniono 10 gmin symbolem Euro 2021. To dla nas ważny symbol, bo dostaliśmy go za etap rozwoju gminy na rzecz mieszkańców. Za to, że realizujemy środki miękkie dla mieszkańców, wdrażamy nowe pomysły, inwestujemy w młodzież, seniorów, realizuje ze środkami zewnętrznymi inwestycje twarde. To właściwie jest podziękowanie dla całego mojego zespołu. To dzięki Wam nasza gmina dostała ten grawerton. Bardzo mocno za to dziękuję też wszystkim mieszkańcom, bo to przecież Wy nas inspirowaliście” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

Za co gmina otrzymała nagrodę? Za realizację inwestycji ważnych dla ludzi oraz wdrażanie innowacyjnych działań społecznych. Mowa między innymi o:

– budowie Zalewu „Antoniów”.
– budowie samorządowego przedszkola
– rozbudowie PZOZ
– termomodernizacji budynków użyteczności publicznej
– przebudowie Stacji Uzdatniania Wody
– przebudowie infrastruktury drogowej,
– rozbudowie oraz budowie infrastruktury sportowej (sala gimnastyczna, bieżnia, orliki, nawierzchnia na hali gimnastycznej).
– utworzenie świetlic wiejskich, klubów seniora, akademii sportowych, czy Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *