REKLAMA

Radoszyce, Niekłań i Dziebałtów z dobrymi wynikami w festiwalu siatkówki [zdjęcia]

W Busku–Zdroju odbył się Finał Wojewódzki VI Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dobrze zagrały drużyny z Radoszyc, Dziebałtowa i Niekłania. 

REKLAMA

Dziewczęta z Radoszyc w prestiżowym turnieju zajęły drugie miejsce.

W kategorii dziewcząt powiat konecki reprezentowały: Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy Szarego w Radoszycach oraz SP Niekłań Wielki. W kategorii chłopców wystąpiły szkoły z Niekłania Wielkiego i Dziebałtowa. W wielkim finale zagrało po 6 najlepszych drużyn siatkarskich z naszego województwa. Pierwsza faza turnieju rozegrana została w dwóch trzy zespołowych grupach, z których zwycięzcy grali o miejsca 1-2, drugie drużyny grały o miejsca 3-4, natomiast trzecie miejsca z grup bez rozstrzygania zajmowały miejsca 5-6. Najlepszym rezultatem mogą się pochwalić podopieczne Rafała Zielińskiego ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach, które w finałowym meczu nie utrzymały prowadzenia w tie breaku i oddały Mistrzostwo w ręce siatkarek z Kluczewska. Do tytułu było bardzo blisko!

Klasyfikacja końcowa dziewcząt: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Radoszyce, 3. SP Niekłań Wielki, 4. SP Szaniec, 5-6. SP Ćmińsk, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna.
Klasyfikacja końcowa chłopców: 1. SP Busko Zdrój, 2. SP Nr 13 Skarżysko Kamienna 3. SP Mirzec 4. SP Dziebałtów, 5-6. SP Niekłań Wielki, SP Secemin

REKLAMA

Chłopcy z Dziebałtowa skończyli turniej na czwartym miejscu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *