REKLAMA

Radoszyce: Przebudowa DW 728 zmierza ku końcowi. Zobaczcie postęp prac [wideo, zdjęcia]

Widać już bardzo duże postępy podczas remontu drogi wojewódzkiej 728 w gminie Radoszyce. Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest realizacja zadania oraz co jeszcze zostało do zrobienia.

REKLAMA

„Ta inwestycja, długo wyczekiwana, była cechowana poprzez jeden główny cel – przede wszystkim bezpieczeństwo. Powstały piękne ścieżki rowerowe, chodniki, parkingi, rondo, obwodnica Czałczyna, powstała też kładka rowerowa i oświetlenie. W związku z tym nasi mieszkańcy na tej inwestycji będą mogli w sposób bezpieczny się poruszać” – tłumaczy nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Zakres rozbudowy DW 728 rozpoczyna się na terenie powiatu koneckiego w Radoszycach, biegnie przez miejscowości Radoska, Kapałów, Jóźwików, Sarbice Pierwsze i Czałczyn, a kończy w Łopusznie w powiecie kieleckim. Całkowita długość odcinków rozbudowy wynosi ok. 16 kilometrów, w tym długość obwodnicy Czałczyna w nowym śladzie – nieco ponad półtora kilometra.

REKLAMA

Inwestycja opiewa na kwotę nieco ponad 66 milionów złotych. Około 85% tej kwoty finansuje Unia Europejska, a pozostałe pieniądze dorzuca województwo.

A co jeszcze jest do zrobienia? Opowiedział nam o tym Michał Pękala.

„Do października kończymy sprawy bitumiczne, bo ich jest już niewiele do wykonania. Przed nami też oznakowanie poziomie i pionowe – częściowo jest wykonane, natomiast następne odcinki po masie bitumicznej będą oznakowane pod kątem poziomym” – mówi nam burmistrz Radoszyc.

Burmistrz Michał Pękala podkreśla, że gigantyczny remont drogi wojewódzkiej 728 jest efektem współpracy wielu jednostek samorządowych, a także mieszkańców gminy Radoszyce.

„W tym miejscu chciałbym podziękować Zarządowi Dróg Wojewódzkich, podziękować Zarządowi Urzędu Marszałkowskiego za tę inwestycję, gminie Łopuszno bo wspólnie robiliśmy koncepcję, mieszkańcom, którzy włączyli się czynnie do zaprojektowania tej drogi i zarazem przeprosić za utrudnienia, które miały miejsce przy realizacji tego zadania. Mam nadzieję, że warto było czekać, bo teraz będziemy mieli piękną i bezpieczną drogę” – mówi burmistrz Radoszyc.

Planowana data całkowitego oddania do użytku przypada na październik, jednak firma Strabag będąca wykonawcą projektu ma nadzieję na wcześniejsze zakończenie prac.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Radoszyce: Przebudowa DW 728 zmierza ku końcowi. Zobaczcie postęp prac [wideo, zdjęcia]

  1. […] Warto dodać, że do końca zbliża się także przebudowa szesnastu kilometrów drogi wojewódzkiej 728 na terenie gminy Radoszyce. Szeroko informowaliśmy o postępie prac TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *