REKLAMA

Radoszyce: Umowa podpisana. Będzie Dom Kultury! [wideo, zdjęcia]

Wielka chwila w Radoszycach. We wtorek tamtejsze władze podpisały umowę na rozbudowę dawnego budynku weterynarii na potrzeby Domy Kultury.

REKLAMA

„Dom Kultury, w którego budynku siedzimy. Specjalnie w tym miejscu podpisujemy umowę by było widać jaki czeka nas kontrast. On będzie przepiękny z zewnątrz i przebudowany. Tutaj nasza młodzież, która ma świetne predyspozycje, talenty będzie mogła tu uczęszczać. Z resztą również seniorzy […] Po przetargach wyszło to drożej niż w kosztorysie, ale gmina zabezpieczyła dzięki radnym te środki. To wielka chwila. Trzy razy razy próbowaliśmy. Najpierw w 2016 roku, później z Polskiego Ładu z pierwszej edycji. Wówczas dostaliśmy środki na obiekty sportowe przy szkołach, a to udało nam się za trzecim razem. Warto marzyć, próbować raz jeszcze, bo teraz te marzenia realizujemy, one się spełniają”  – mówił tuż przed podpisaniem umowy Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Drugim ważnym projektem, który będzie realizowany w najbliższych miesiącach w tej miejscowości to historyczna Aleja Królów z interaktywnym miejscem służącym do edukacji historycznej. Powstanie ona w pobliżu Kościoła św. apostołów Piotra i Pawła –„Drugi człon tej umowy to Aleja Królów. To z księdzem proboszczem długo rozmawialiśmy jak podkreślić historię Radoszyc, długą historię. I stwierdziliśmy, że tę historię możemy przedstawić budując Aleję Królów. Na oba te zadania 75% pochodzi z Polskiego Ładu, 25% jest z naszego budżetu”  – dodaje Pękala.

REKLAMA

Przetarg na zadanie wygrało przedsiębiorstwo Per-Mir. Będzie ono realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj. To znaczy, że zwycięzca przetargu najpierw wykona wszystkie dokumentacje, a prawdopodobnie w lato będzie miało miejsce wbicie pierwszej łopaty pod przebudowę dawnej weterynarii na Dom Kultury –„Za pracę planujemy zabrać się już jutro. Chcemy przygotować koncepcję tak by zamawiający był zadowolony, by uzyskał ten produkt, na który podpisaliśmy umowę. Z początkiem sierpnia ta pierwsza łopata mam nadzieję, że będzie wbita. Zależy nam na tym by jak najszybciej ten efekt końcowy powstał, czyli ten Dom Kultury” – mówi Grzegorz Perlak, przedstawiciel firmy, która zwyciężyła w przetargu.

Firma Per-Mir wcześniej w Radoszycach budowała Ośrodek Zdrowia, a także wykonywała termomodernizację hali sportowej.  W podpisaniu umowy oprócz przedstawicieli firmy wykonawcy uczestniczyli też radni, sołtysi oraz ksiądz proboszcz Marek Bartosiński.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Radoszyce: Umowa podpisana. Będzie Dom Kultury! [wideo, zdjęcia]

  1. Kamil pisze:

    Nadejszła wiekopomna chwila…

  2. zzz pisze:

    a co ten ksiądz wie o dziejach radoszyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *