REKLAMA

Radoszyce w żałobie. Noc Świętojańska przełożona

Z uwagi na żałobę po zmarłym we wtorek Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Radoszyce Marianie Tadeuszu Jankowski władze gminy Radoszyce zdecydowały się przełożyć planowaną na sobotę imprezę z okazji Nocy Świętojańskiej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 lipca. Gmina Radoszyce ogłosiła oficjalną żałobę poprzez wystosowanie odpowiedniego rozporządzenia.  

REKLAMA

„W związku ze śmiercią Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radoszycach, Mariana Jankowskiego została ogłoszona żałoba na terenie Gminy Radoszyce w okresie od 22 czerwca 2022r. do 26 czerwca 2022r. W okresie trwania żałoby odwołane zostają wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy lub jednostki organizacyjne Gminy Radoszyce. Zgodnie z Zarządzeniem Nr 40/2022 Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce z dnia 22 czerwca 2022r. wydarzenie pn. „Noc Świętojańska” zostaje przełożone na dzień 16 lipca 2022r.” – czytamy w przesłanym naszej redakcji oświadczeniu. 

REKLAMA

Noc Świętojańska nad Zalewem Antoniów odbędzie się już po raz drugi. Przed rokiem zachwyciło licznie przybyłą nad Antoniów publiczność. Każdy kto tym razem przybędzie w okolice zalewu podczas Nocy Świętojańskiej będzie mógł liczyć na pyszny poczęstunek (w tym także na radoszycki kugiel). Przewidziano teatr ognia i pokaz z pochodniami. Kulminacyjnym momentem będzie oczywiście puszczanie wianków na wodę (zanim to nastąpi gmina Radoszyce rozstrzygnie konkurs wianków).

Oprócz tego w programie: koncert Bożeny Zielińskiej, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ciekoty oraz Kapeli Adaśki, występy artystyczne dzieci z radoszyckiego przedszkola oraz uczniów z terenu całej gminy Radoszyce.

REKLAMA

One thought on “Radoszyce w żałobie. Noc Świętojańska przełożona

  1. edi pisze:

    Znałem tylu radnych co zmarli i nigdy żałoby nie było po prostu są równi i równiejsi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *