REKLAMA

Radoszyce: Wojciech Nowak i Szymon Wacławik wygrali turniej siatkówki [wideo, zdjęcia]

W niedzielę na stadionie gminnym w Radoszycach przy ulicy Krakowskiej odbyła się kolejna edycja turnieju siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Radoszyc. Wydarzenie miało na cel rekreację i integrację uczestników, którzy na te zawody przyjechali z całego województwa świętokrzyskiego. Pierwsze miejsce zajął duet z Kielc – Wojciech Nowak i Szymon Wacławik.

REKLAMA

„Tak jak kilka tygodni temu zapowiadaliśmy „Wakacje na sportowo”, tak je kontynuujemy, bo odbywały się już zawody z lekkoatletyki, z piłki nożnej, mieliśmy też kilka zawodów wędkarskich na naszym pięknym akwenie, jakim jest „Antoniów”, a dziś mamy VI już edycję piłki plażowej. W tym miejscu rozgrywamy, czyli na stadionie Partyzanta, z którym będziemy się już żegnać – prawdopodobnie już w przyszłym roku te zawody będą przeniesione na zalew w Antoniowie. Dziś mamy 8 par z całego województwa, bo mamy z Sandomierza, z Kielc, Końskich, mamy oczywiście i naszych zawodników, trzymamy kciuki za wszystkich i za sportową rywalizację” – opowiada nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Zawody nieprzerwanie odbywają się po raz szósty, jednak pomijając kilkuletnią przerwę między organizacją poprzednich odsłon wydarzenia jest to jubileuszowy, dziesiąty turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Radoszyc.

REKLAMA

Zawodnicy rozgrywali mecze do 21 punktów z wymogiem dwóch punktów przewagi. Po wielu starciach najlepsi okazali się Wojciech Nowak i Szymon Wacławik, drugie miejsce zajął duet Sylwester Kukulski i Daniel Dębski, a podium dopełnili Albert Zarobkiewicz i Paweł Lipiec.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do Wojciecha Nowaka. Nagrody, dyplomy i upominki wręczył zawodnikom burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

A jak impreza podobała się uczestnikom?

„Przyjechaliśmy tutaj z kolegą spod Sandomierza. Nie graliśmy bardzo długo, wracamy po pięciu latach i chcieliśmy przyjechać na turniej rekreacyjny, gdzie możemy się pobawić. Jesteśmy mile zaskoczeni. Jest miła atmosfera, nikt się nie wywyższa, boisko jest naprawdę rewelacyjnie przygotowane, każdy miło do wszystkich podchodzi” – przyznaje Paweł Lipiec.

„Przyjechałem tutaj z Sokołowa Starego. Bawimy się tu świetnie, jest rodzinna atmosfera – jak co roku. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo […] Mamy tutaj nadzieję na super zabawę, poziom z roku na rok jest coraz wyższy, super to wygląda” – mówi nam Kamil Świercz.

W gminie Radoszyce podczas wakacji zostanie zorganizowanych jeszcze wiele wydarzeń sportowych. Zaprasza na nie burmistrz Pękala.

„Przed nami następny pakiet sportowy, bo będziemy organizować również turnieje wędkarskie, już za tydzień będą kajakowe wyścigi na naszym akwenie, będziemy organizować Radoszycką Szprychę. Będzie się działo, na sportowo, także zapraszam wszystkich do udziału w tych naszych zawodach sportowych” – zaprasza Michał Pękala.

Zdjęcia (UMiG Radoszyce, własne):

REKLAMA

2 thoughts on “Radoszyce: Wojciech Nowak i Szymon Wacławik wygrali turniej siatkówki [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Będzie turniej mixów siatkarskich w Radoszycach | TKN24

  2. Pingback: Turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Radoszyc - mixty | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *