REKLAMA

Radoszyce: Zobaczcie, które drogi uległy poprawie w 2020 roku [wideo, zdjęcia]

W gminie Radoszyce w 2020 roku poprawie uległo bądź ulegnie ponad 5 kilometrów dróg gminnych oraz niemal 3 kilometry dróg powiatowych o łącznej wartości niemal 2 milionów 100 tysięcy złotych. Widać także efekty prac przy drodze wojewódzkiej 728 na terenie Radoszyc. Przedstawiamy inwestycje drogowe realizowane w 2020 roku w gminie Radoszyce.

REKLAMA
REKLAMA

„Inwestycje możemy podzielić na trzy płaszczyzny – inwestycje na drogach wojewódzkich, powiatowych i naszych – gminnych […] Chciałem podziękować naszym partnerom, bo współpraca popłaca. Dzięki takim współpracom zrealizowaliśmy mnóstwo odcinków drogowych. Między innymi zaczęliśmy współpracę z Nadleśnictwem Ruda Maleniecka z siedzibą w Radoszycach […] Współpraca popłaca. Przy obecnej sytuacji okazuje się, że warto współpracować, bo ta współpraca przynosi efekt namacalny, który będzie służył naszym mieszkańcom” – podsumowuje nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Droga gminna relacji Sielpia – Wiosna.

W tym roku w gminie Radoszyce remontowano odcinki dróg gminnych dzięki dotacjom z Funduszu Dróg Samorządowych oraz współpracy z Nadleśnictwem Ruda Maleniecka. Nie wszystkie z inwestycji zostały jeszcze zakończone, jednak do końca tego roku na pewno mieszkańcy będą mogli z nich swobodnie korzystać. Odcinki gminne, które uległy bądź ulegną poprawie jakości w tym roku to:

REKLAMA
REKLAMA

Dwa fragmenty drogi Sielpia – Wiosna o łącznej długości 1350 metrów. Koszt inwestycji to niemal 190 tysięcy złotych, z czego 50% pochodziło z budżetu gminy Radoszyce, a 50% to wsparcie z Nadleśnictwa Ruda Maleniecka.

Droga powiatowa na odcinku Radoszyce – Kozów.

Niemal kilometr drogi został wyremontowany w miejscowości Jarząb. Również ponad 1 kilometr i 300 metrów jezdni przeszło przebudowę na odcinkach Łysów – Jóźwików oraz Węgrzyn – Jarząb. Inwestycje te kosztowały niespełna 490 tysięcy złotych, z czego dotacja z FDS to ponad 290 tysięcy.

Ostatnią z inwestycji drogowych na gminnych jezdniach jest trakt łączący gminy Radoszyce i Łopuszno relacji Przegrody, Sarbice i gminę Radoszyce. Przebudowa obejmie 3 odcinki o łącznej długości ponad 1400 metrów, a całkowity koszt inwestycji to około 360 tysięcy złotych, z czego z gminy Łopuszno pochodzi około 90 tysięcy, a z Nadleśnictwa Ruda Maleniecka i gminy Radoszyce po ponad 100 tysięcy złotych.

Droga gminna relacji Przegrody – Sarbice – gmina Radoszyce.

Dzięki współpracy z powiatem koneckim w tym roku na terenie gminy zostały wyremontowane dwa odcinki dróg powiatowych, natomiast do końca tego roku przebudowany zostanie jeszcze jeden taki fragment:

Około 1 kilometr i 800 metrów jezdni zostało wyremontowane na drodze relacji Stąporków – Smyków – Radoszyce – Włoszczowa między Radoszycami a Kozowem o łącznej wartości około 515 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to około 300 tysięcy, a ponad 100 tysięcy pochodziło z budżetu gminy Radoszyce.

Droga powiatowa relacji Radoszyce – Momocicha – Wilczkowice – Mnin.

Za niemal 425 tysięcy przebudowano także 600-metrowy odcinek między Radoszycami a Jacentowem. Wsparcie z rządowego programu wyniosło niespełna 255 tysięcy, a udział budżetu gminy Radoszyce to około 85 tysięcy.

Nieco ponad 450 metrów jezdni będzie wkrótce wyremontowane na drodze relacji Radoszyce – Momocicha – Wilczkowice – Mnin. Inwestycja opiewa na ponad 110 tysięcy, a całość kwoty pokrył Zarząd Dróg Powiatowych – bez udziału gminy Radoszyce oraz środków zewnętrznych.

Odcinek drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Jarząb i Węgrzyn.

Zarząd Dróg Powiatowych w Końskich postanowił także wyremontować chodnik w ciągu drogi powiatowej Radoszyce – Jacentów w miejscowości Radoszyce.

Warto dodać, że do końca zbliża się także przebudowa szesnastu kilometrów drogi wojewódzkiej 728 na terenie gminy Radoszyce. Szeroko informowaliśmy o postępie prac TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *