REKLAMA

Radoszycki spór o odśnieżanie. Mocne słowa burmistrza Pękali [wideo]

Ostatnie dni to nerwowe momenty u szczytów koneckiej władzy. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o sporze na linii starosta Grzegorz Piec – burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska w kwestii wysypiska w Odrowążu (TUTAJ), a dziś dochodzi do spięć pomiędzy szefową PCPR, radoszyczanką Urszulą Przygodzką oraz burmistrzem Radoszyc Michałem Pękalą. Tutaj również w dysputę włącza się starosta Piec, a także poseł na Sejm RP Mariusz Gosek. Poszło zaś o odśnieżanie dróg i chodników w Radoszycach. 

REKLAMA

Dyskusja rozpoczęła się od postu radoszyczanki, szefowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, związanej z Prawem i Sprawiedliwością Urszuli Przygodzkiej:

REKLAMA

Zrobiłam sobie dzisiaj wycieczkę po ulicach miasta Radoszyce i takie oto obrazki zastałam. Porozmawiałam nieco z mieszkańcami i co się okazało…., że wszyscy narzekają na obecny stan utrzymania przejść, zwłaszcza chodników. Wiem, iż każdy mieszkaniec ma obowiązek dbania o stan utrzymania przy swojej posesji, jednakże jak mają to czynić osoby starsze mieszkające same, niepełnosprawne bądź przy domach, które są opuszczone??? Czyż Miasto i Gmina Radoszyce nie ma Gospodarza? Nie ma radnych, może nie ma odpowiedniego sprzętu, ciekawa rzecz. A może nie ma też kierowców, pracowników, nie ma no nie mam pojęcia czego jeszcze…lub może jest coś o czym nie wiem, zapewne wszystkiego nie wiem. Zdjęcia, które przedstawiam dotyczą głównie jak Państwo zauważycie utrzymania chodników przy instytucjach użyteczności publicznej jak: urząd gminy, szkoła podstawowa, teren do przedszkola, biblioteki i przejścia dla pieszych przy szkole i bibliotece oraz tzw.Centrum Radoszyc przy parku tj. parking. Mieszkańcy radzą sobie jak mogą tj.chodzą po prostu ulicą i nie ważne czy to osoba dorosła, młodzież czy dzieci. Podobna sytuacja jest przy kościele, nie wspomnę o miejscach parkingowych w tym, dla osób niepełnosprawnych (jak na załączonym zdjęciu przy gminie). O zgrozo !!!! Podobna sytuacja jest w wioskach naszej gminy. Całe szczęście, że nie doszło jeszcze do nieszczęśliwego wypadku z udziałem kierującego autem i pieszego. Dziwię się tylko nieco mieszkańcom, że nie zgłaszają tych problemów, a przecież mają do kogo. Każdy porozmawia między sobą zamiast zgłaszać problemy do włodarzy MiG Radoszyce. Zatem, Szanowni Mieszkańcy proszę reagować na takie i inne problemy, przecież to Wy, ja mieszkamy tutaj i powinniśmy dbać o nasz komfort życia i bezpieczeństwo. Serdecznie pozdrawiam. (pisownia oryginalna)

Post opatrzony został zdjęciami różnych ulic i chodników z Radoszyc. Bardzo szybko pod wpisem rozpętała się burza komentarzy. Jednym z pierwszych komentujących był starosta konecki Grzegorz Piec, który odniósł się do informacji mówiącej o tym, że w planach włodarzy Radoszyc jest stworzenie term (o tym TUTAJ): „Ula, co tam śnieg, za kilkanaście lat będą TERMY. Będzie super, ciepło itd. ALE ZA KILKA LAT , A TERAZ ……….

Wpis starosty wzbudził ogromne zainteresowanie. Odezwał się pod nim choćby były wójt gminy Radoszyce Paweł Binkowski„Niech się weźmie za odśnieżanie to realne jest teraz. […] i kredyt spłaci na zalew” .

Pod wątkiem doszło także do przepychanek słownych pomiędzy starostą Piecem i posłem na Sejm RP Mariuszem Goskiem. Ten drugi zwrócił uwagę, że na części ze zdjęć znajdują się obiekty drogowe podlegające pod Zarząd Dróg Powiatowych:

Natomiast dziś do tej dyskusji włączył się główny atakowany – burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala. Nagrał on specjalne wideo, w którym nie szczędzi mocnych słów. Apeluje także do władzy powiatowej:

„Witam Państwa w ten piękny zimowy dzień. Nie o swoich odczuciach chciałbym jednak z Państwem porozmawiać, a o fakcie, który miał miejsce kilka godzin temu. Pracownica powiatu koneckiego, pani dyrektor PCPR-u na swoim portalu facebookowym odniosła się co do jakości dróg na terenie miasta Radoszyce. Odniosła się bardzo negatywnie, że jest niezadowolona z odśnieżania i oczywiście obarczyła za to gminę Radoszyce i urzędników Miasta i Gminy Radoszyce. Wtórował jej w tym bardzo mocno starosta konecki Grzegorz Piec. Szanowni Państwo chciałbym się zwrócić do p. starosty i dyrektor PCPR-u by następnym razem zastanowili się czy adresat roszczeń nie jest przypadkiem inny. Mówię o tym szanowni Państwo, bo te zdjęcia, które były pokazane to w 90% dotyczą dróg powiatowych. Tam należy rościć pretensje odnośnie odśnieżania tych ciągów pieszo-jezdnych. I dziwie się, choć może za dużo wymagam od ludzi, którzy zarządzają powiatem koneckim, że jednak ich wiedza jest tak mała na temat dróg jakie mają w posiadaniu. Apeluje tu do Pana Starosty, bo ostatnio obserwujemy jego aktywność, szczególnie po 22:00 o kubek melisy na uspokojenie. Taki kubek melisy na pewno wyjdzie mu na zdrowie. A również nam wszystkim. Powiat jest łącznikiem. Starosta powinien łączyć, a nie dzielić. Starosta powinien wspierać inicjatywy, a nie je torpedować. Tutaj liczę, że przyjdzie taka refleksja, że będziemy mieli takiego starostę co będzie pomagał gminom, a nie przeszkadzał. Bardzo dziękuję. Miłego dnia Wam życzę” – mówi w nagraniu burmistrz Michał Pękala.

REKLAMA

10 thoughts on “Radoszycki spór o odśnieżanie. Mocne słowa burmistrza Pękali [wideo]

 1. Baba chciala świnie podlożyć burmistrzowi a podłożyla staroście pokazujac zasypane drogi powiatowe. A starosta nie wiedzac że to jego drogi to zbijal się z nich. Parodia. No cóż, kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada. Ps.zapraszam na Lutę zobaczyć drogi powiatowe, tu dopiero będzie staroście do śmiechu

 2. Żenujące. Dorośli ludzie na stanowiskach. Ehhh.
  Dobrze że zrobiliście screeny, bo dziś pewnie połowy tych wpisów nie ma 😉

 3. Gosek już chciałby internety wyłączać wieczorami.
  Najpierw staroście, ale na nas też przyjdzie pora…
  To jest podejście do wolności słowa godne PRL-u.
  PiS = komuna bis.

 4. Prawda jest taka ze drogi powiatowe w naszej gminie sa jako tako odsniezone a gminne… szkoda gadac prosze sie przejechac np przez Bor Wilczkowice, Sahaline, Dąbki Grodzisko tam jest droga biala czesto nawet kolein nie ma nawet w dniu dzisiajszym kiedy juz kilka dni nic nie sypalo i mozna by bylo to juz ogarnac nawet jezeli rozumiem nie sa to drogi priorytetowe to do tej pory powinny byc odsniezone. 2 lata temu na takiej drodze wjechalem do rowu mimo ze predkosc byla ok 30km/h na luku. Policja ktora pozniej byla sama stwierdzila ze nawet nie da sie ustac na nogach w tym miejscu. Mialem upominac sie gminie o odszkodowanie za uszkodzony samochod ale dalem sobie spokoj. Jezdze samochodem codziennie po 300-400 km w roznych wojewodztwach po roznych drogach ale takich jak w tej gminie drog nie ma nigdzie. Wojt chyba szuka oszczednosci zeby miec za co splacac kredyt na zalew. Jak zwykle wszystko naszym kosztem co gorsza naszego bezpieczeństwa.

 5. Panie Góral ile pieniędzy dostaje portal w zamian za propagandę? Patrząc na wasze wpisy sprzed ostatnich 2 lat o R-cach można mieć wątpliwości co do rzetelności i bezstronności tego portalu. Można by tu rzec.. niezłe lizanie po jajkach:) A co to burmistrz r-c nie ma swojego portalu na fejsbuku, żeby wstawiać filmiki, że musi korzystać z waszych usług? Może warto się pofatygować z kamerą i nagrać jak wyglądają Radoszyce i okoliczne drogi, a nie rozdmuchiwać śmieszną przepychankę

 6. Zasypane drogi to jeszcze nic a czy ktoś próbował przejść nowiutkim chodnikiem wzdłuż ulicy Izabelowskiej ? Nie to proponuję spróbować. Chodnik od ulicy Browarnej, aż do IZABELOWA nie widział nie tylko pługa ale nawet łopaty. A potem policja będzie karała mandatami ludzi za to, że nie korzystają z chodnika tylko idą ulicą. A czy czasami nasza straż miejska nie powinna ukarać mandatem właściciela chodnika za to, że jest nieodśnieżony ?

 7. Burmistrz mija się z prawdą, Przedstawione zdjęcia dotyczą też ul. Szkolne i ul.Żeromskego do gminy należą. A dziennikarze z TKN24 są całkowice stronniczy i za swoje usługi wystawiają Gmine rachunki

 8. Ten Aniol dobroci by sie lepiej wziąl za wlasne podworko niezyciowe przepisy utrudniajjace uzyskanie dotacji i pomoc starszym ludziom w gąszczu niezyciowych przepisow. Widac kobieta nudzi sie na tym stanowisku i szuka nowej posadki u Andrzejka. Jedna wielka klika znajomych bez kompetencji. Zachowujacych sie przekupy nai targu a nie jak przedstawiciele mieszkancow.

 9. Prawda jest taka, że babka ma rację. Jak chcesz wypić piwko na chodniku przed domem – to nie możesz, bo to miejsce publiczne. Ale chodnik jeśli nie odśnieżysz – to nie jest gminny, tylko jest twój. Tak samo z drogami. Burmistrz jako dobry gospodarz powinien interweniować w starostwie skoro drogi są powiatowe. Poza tym skoro już jesteśmy przy odśnieżaniu. Dlaczego policja nie pilnuje odśnieżania chodników? Nie da się po nich przejść, ludzie muszą ulicami chodzić. Dlaczego wieczorami nie da się przejść ulicami? Był pan na zewnątrz i próbował oddychać? Tyle smogu. Ludzie palą co popadnie. Gdzie są drony do badania jakości powietrza i spalanych w piecach rzeczy. Panie burmistrzu, może pora się obudzić? Piękny zalew… tylko dojścia do niego nie ma dla pieszych. Można by było wymieniać w nieskończoność. Ciach ciach, pora zakasać rękawy a nie punktować ludzi, którym leży na sercu dobro miejsca, gdzie mieszkają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *