REKLAMA

Radoszyczanie uczcili 102. rocznicę odzyskania niepodległości [wideo, zdjęcia]

W gminie Radoszyce w ramach Święta Niepodległości zorganizowano msze święte, po których złożono wieńce oraz znicze przy pomnikach poświęconych bohaterom ojczyzny. Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystości gminne odbyły się w Węgrzynie oraz Radoszycach. Przedstawiamy ich przebieg w załączonym poniżej wideo.

REKLAMA

„Święto Niepodległości w gminie Radoszyce obchodzimy bardzo spokojnie. Na ten czas pandemii musimy wszystkie obostrzenia zachować, dziś są tu pustki, bo wszyscy siedzą w domach i starają się jak najmniej wychodzić na zewnątrz. Było takie skromne złożenie wieńców i zniczy, tak samo w Węgrzynie – była msza i złożenie wieńca i zniczy pod pomnikiem. Nasze władze się podzieliły, żeby nie było tzw. zgrupowań […] Tutaj w Radoszycach pod pomnikiem w parku był wiceburmistrz z radną Aliną Sadowską, a w Węgrzynie był burmistrz wraz z radnym Józefem Białym, sołtysem Maćkiem Gajdą, także było trochę osób, ale też z zachowaniem szczególnej ostrożności i wszelkich zakazów” – opowiada nam Agnieszka Pruska, inspektor Referatu Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Radoszyce.

REKLAMA

Przypominamy, że ze względu na epidemię nie było możliwości zorganizowania uroczystości na większą skalę. Tegoroczne obchody odzyskania niepodległości w gminie Radoszyce były więc pozbawione między innymi występów młodzieży szkolnej oraz innych atrakcji znanych z poprzednich lat.

Zdjęcia (Bartek Bocheński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *