REKLAMA

Radoszyczanie uzbierali dla Wiesława Wydry ponad 58 tysięcy złotych! [zdjęcia]

Historia Wiesława Wydry, który walczy ze złośliwym glejakiem mózgu poruszyła serca mieszkańców powiatu koneckiego. W poniedziałek panu Wiesławowi przekazano środki finansowe zgromadzone podczas różnych akcji w gminie Radoszyce – to przeszło 58 tysięcy złotych! Przypomnijmy, że chory przechodzi obecnie eksperymentalną i niezwykle drogą terapie optune. Wsparcie ciągle jest mu potrzebna, a wpłat można dokonywać TUTAJ. Każdy miesiąc terapii to koszt 25 tysięcy euro, a musi ona trwać minimum pół roku. 

REKLAMA

Ponad 58 tysięcy złotych od radoszyczan dla Wiesława Wydry!

Pan Wiesław o guzie dowiedział się w ubiegłym roku. Początkowo jego choroba była niezdiagnozowana, doznał on tak zwanych „zawałów” mózgu i dopiero wówczas lekarze stwierdzili glejaka wielopostaciowego. Życie rodziny Wydrów od tego momentu przewróciło się do góry nogami, a wszystko podporządkowano zdrowiu p. Wiesława.

Próbowano różnych metod leczenia, ale tak naprawdę na świecie nie ma jeszcze idealnego rozwiązania w walce z tego rodzaju glejakiem. Dla p. Wieśka nadzieją okazała się eksperymentalna terapia Optune – u pacjentów, którzy byli jej poddawani rozrost guza się zatrzymywał, komórki były eliminowane, a oni sami zaczęli normalnie funkcjonować. Problem zaś były pieniądze – koszt miesięcznej kuracji to około 25 tysięcy euro, a do tego dochodzą wydatki na leki, które muszą jej towarzyszyć, wizyty u specjalistów. Środki na start terapii udało się zebrać dzięki internetowym zbiórkom (więcej w naszym WIDEO). Z pomocą ruszyli też sąsiedzi z gminy Radoszyce.

REKLAMA

Powstał „Komitet Społeczny Wiesław Wydra”, utworzony przez: Grażynę Staciwę – Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Radoszycach, Jana Staciwę – Wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach oraz Zbigniewa Kowalczyka – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach. Komitet powstał z myślą o zbiórce publicznej na rzecz Wiesława, jednak nikt nie spodziewał się tak ogromnego wsparcia i zaangażowania ze strony mieszkańców. To dzięki nim udało się zebrać kwotę 58 450,87 zł! –„Czek przekazaliśmy 18 maja na ręce żony Wiesława – Moniki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy: wszystkim wolontariuszom, harcerzom, Stowarzyszeniu Fit Radoszyce, Kole Gospodyń Wiejskich Kapałów – Radoska, Kole Gospodyń Wiejskich Kokosanki z Mularzowa, sołectwom: Jacentów, Pakuły, Mościska Małe, Kapałów, Radoska, KPP w Końskich, pracownikom UMiG oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc. Jesteście niesamowici!” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce.

Przedstawiciele komitetu razem z burmistrzem Radoszyc Michałem Pękalą.

Środki pochodzące z turniejów, kiermaszów, bali charytatywnych i innych wydarzeń Wiesław Wydra przeznaczy na dalsze leczenie, które jak udało nam się dowiedzieć zaczyna przynosić pierwsze pozytywne skutki –„Serdecznie dziękuję wszystkim Aniołom za okazane wsparcie. W szczególności panu burmistrzowi, komitetowi społecznemu, szkołom, wspólnotom parafialnym, mieszkańcom gminy za zaangażowanie i poświęcenie. Jestem niezmiernie wdzięczny. Dziękuję za okazaną pomoc” – mówi Wiesław Wydra.

Przypomnijmy wszystkie wydarzenia charytatywne, jakie organizowano w gminie Radoszyce dla Wiesława Wydry:
02.02.2020 – Turniej siatkówki, marsz nordic walking
09.02.2020 – Turniej piłki nożnej
14.02.2020 – Walentynkowy bal charytatywny
16.02.2020 – Samorządowy turniej siatkówki
22.02.2020 – Bal charytatywny w Kapałowie

Wiesław Wydra eksperymentalną terapię musi przechodzić minimum przez pół roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *