REKLAMA

Radoszyczanie zebrali mnóstwo pieniędzy podczas festynu [wideo]

Podsumowano już doroczną imprezę „Radoszyczanie Dzieciom”. Okazuje się, że pomimo skrócenia festynu z dwóch do jednego dnia udało się zebrać większą kwotę pieniędzy. Nic dziwnego, bo koncert Dody przyciągnął do tej miejscowości kilkanaście tysięcy osób!

REKLAMA

„Udało nam się zebrać znowu rekordową liczbę pieniążków. W tamtym roku mieliśmy rekord i to było 20 tysięcy 300 złotych. W tym roku znowu jest rekord i to mimo jednodniowego festynu. Udało nam się zebrać większą liczbę pieniędzy, a im ich więcej tym więcej pomocy dla mieszkańców. Bardzo dziękuję naszym mieszkańcom, że są tacy szczodrzy i umieją pomagać innym.” – mówi wójt Radoszyc Michał Pękala.

Zebrać udało się 20 tysięcy 580 złotych. Dokładnie taką kwotę organizatorzy pozyskali w zbiórce do puszek, ze sprzedaży kugla oraz losów w loterii fantowej. –„Przy pomocy było około 100 osób. To duża liczba. Przygotowywaliśmy się długo do tego festynu i chcieliśmy by ta obsługa była perfekcyjna. Obsługiwaliśmy miejsca postojowe, stoiska gminne, loterię, kugiel oraz sprawy związane z bezpieczeństwem na naszym festynie.” – opowiada wójt Pękala.

REKLAMA
Doda przyciągnęła do Radoszyc mnóstwo osób, które wrzucały hojne datki do puszek.

Doda przyciągnęła do Radoszyc mnóstwo osób, które wrzucały hojne datki do puszek.

Wiele kontrowersji budziło miejsce, w którym tym razem zorganizowano festyn. Między innymi sportowcy obawiali się o stan murawy po tym jak tysiące osób będą na niej przebywać podczas koncertu Dody. Wydaje się jednak, że płyta stadionu przy Krakowskiej nie ucierpiała w znaczący sposób. –„Widzimy za mną, że murawa nie uległa destrukcji. Niektórzy mówili, że będzie zniszczona murawa. Myśmy zrobili rekonesans i np. w gminie Strawczyn też mają festyn na takim stadionie i nic się nie dzieje. Podjęliśmy i my taką decyzję, mam nadzieję, że była ona słuszna. Do Państwa decyzji i opinii to należy.” – mówi Pękala.

Urzędnicy i wszyscy zaangażowani w doroczny festyn nie mają nawet chwili odpoczynku. Już teraz trwają pierwsze rozmowy dotyczące programu tego wydarzenia w przyszłym roku. – „Żeby zorganizować taki festyn to pierwsze rozmowy, organizację zaczynamy przynajmniej 12 miesięcy wcześniej. Już w tej chwili chciałbym Państwa zaprosić na XVI edycję Radoszyczanie Dzieciom. Też będzie mnóstwo atrakcji, festyn charytatywny i już szukamy artystki, która podobnie jak w tym roku swoją gażę przynajmniej o 50 % opuści w stosunku do innych imprez o charakterze niecharytatywnym.”  – tłumaczy wójt.

Natomiast radoszyckie ptaszki ćwierkają, że i tym razem będzie to artystka-wokalistka z najwyższej półki polskiej muzyki rozrywkowej.

Kugiel jak zwykle sprzedawał się znakomicie.

Kugiel jak zwykle sprzedawał się znakomicie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *