REKLAMA

„Raduje się serce, raduje się dusza”. Piękna uroczystość w Smykowie

W środę w Przedszkolu w Smykowie miała miejsce piękna uroczystość pt. „Raduje się serce, raduje się dusza” poświęcona 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

REKLAMA

Do niepodległościowego wydarzenia dzieci i całe przedszkole przygotowywało się od wielu tygodni. W pięknie udekorowanym patriotycznie przedszkolu w h biało czerwonych strojach świętowano. O godz. 10.00 wszyscy spotkali się na uroczystej akademii z okazji tego patriotycznego święta. Dyrekcja przedszkola powitała gości i wszystkich obecnych , a następnie zwróciła się do dzieci, aby uzyskać pewne informację na temat dzisiejszej uroczystości: zadawała pytania dzieciom o cel uroczystości, symbole narodowe, przedszkolaki trafnie odpowiadały na zadane pytania.

REKLAMA

W kolejnym etapie w przepiękny sposób dzieci wyrażały miłość do ojczyzny. Najstarsza grupa Nutki oraz średnia Misie mówiły wiersze, śpiewały piękne piosenki: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Płynie Wisła”. Nie mogło zabraknąć hymnu naszego kraju: Mazurka Dąbrowskiego, który był zaśpiewany starannie i z powagą. Dzieci z obu grup zatańczyły krakowiaka i wykonały układ taneczny z barwami biało- czerwonymi. Ola Góral wzruszyła bardzo widzów piosenką Rozkwitały pąki białych róż, którą wykonała rewelacyjnie.

Dzieci do uroczystości przygotowywały:  Sylwia Pałgan, Jolanta Błońska, Katarzyna Kołodziejczyk i Marzena Kochel.

Przez cały czas uroczystości dzieciom towarzyszyli przedstawiciele Niepublicznego Technikum Zawodowego w Końskich ZDZ pod kierunkiem Dominiki Stefańczyk. W II części uroczystości na czele z żołnierzami cała społeczność przedszkola udała się w pochodzie z fagami pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie zapalono znicz, a o godz. 11.11 zgodnie z akcją Szkoła do Hymnu wszyscy wspólnie odśpiewali hymn. Po powrocie przed przedszkolem czekała na dzieci kolejna niespodzianka: młodzież z technikum zaprezentowała pokaz musztry, który wywołał ogromne wrażenie nie tylko na  społeczności przedszkolnej, ale również wzbudził zainteresowanie przechodniów. Dyrektor podziękowała młodym przyszłym żołnierzom za piękny przykład patriotyzmu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *