REKLAMA

Rajd Bike Orient w Kozowie. 300 uczestników na starcie! [wideo, zdjęcia]

Drugi rajd rowerowy Bike Orient zorganizowany w powiecie koneckim okazał się ogromnym sukcesem. Na starcie stanęło około 300 zawodników z terenu całego kraju. Mieli oni do pokonania jedną z trzech przygotowanych tras: Giga – 120 km, mega – 60 km lub fun – 30 km.  Sportowe wydarzenie rozpoczęło się w sobotę wczesnym rankiem w Kozowie w gminie Smyków. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie ImperActive. 

REKLAMA

„Poprzednia edycja w ubiegłym roku odbyła się w Miedzierzy. Tym razem stolicą rajdu na orientację jest miejscowość kozów w gminie Smyków. Start mamy o godzinach 8:00, 9:00, 10:00 w zależności od dystansu. Jest kategoria giga – 120 km, mega – 60 km oraz fun – 30 km. Na kategorii fun mamy także marszobieg, który pokrywa się z trasą” – mówi nam Karol Leśniak, wiceprezes Stowarzyszenia ImperActive, organizator zawodów.

Bike Orient to ogólnopolska impreza rekreacyjna skierowana do amatorów rowerów. Łączy ona elementy sportowe, krajoznawcze i turystyczne. Wydarzenie jest rozgrywane w formule na orientację. Uczestnicy mają za  zadanie przejechanie na rowerach wyznaczonych tras o długościach 120, 60 lub 30 kilometrów. Elementem rywalizacji jest odnalezienie jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie na podstawie otrzymanej na starcie mapy. Każda trasa ma swój limit czasowy na pokonanie.

REKLAMA

W sobotnich zawodach wystartowało trzystu uczestników z całego kraju. To osoby z całej Polski – między innymi z pomorza, Warszawy, Wrocławia, czy Małopolski –„Jestem tu, bo kocham jazdę na orientację – w każdych warunkach, w każdym terenie. Wybrałem trasę tę dłuższą, czyli 120 kilometrów. Jeżdżę od kilkunastu lat” – Wojciech z Miechowa.

Uczestnicy, którzy zgłosili swój udział w tym trudnym wyzwaniu są w różnym wieku – od 18 roku życia do lat 70. Organizatorami rajdu są Stowarzyszenie ImperActive wraz z Klubem Turystyki Rowerowej Bike Orient. Wydarzenie wspomagają też gminy: Smyków oraz Radoszyce. W Kozowie zorganizowano bazę rajdu, natomiast nad Zalewem Antoniów w gminie Radoszyce urządzono bufet z obfitym poczęstunkiem dla uczestników:

„Dla nas to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ to promocja naszej gminy. Stowarzyszenie organizuje i my się z tego cieszymy. Pomagamy i finansowo i organizacyjnie” – mówi nam Jerzy Duda, wicewójt gminy Smyków.

„Zadbaliśmy o bufet dla uczestników. Smacznego! Cieszymy się, że w dużej mierze to po naszych lasach, naszych ścieżkach i drogach będą oni rywalizować” – mówi Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Bike Orient zostały objęty honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, burmistrza miasta i gminy Radoszyce, wójta gminy Smyków.

Na mecie uczestnicy otrzymywali zdobione, drewniane, pamiątkowe medale.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *