REKLAMA

Rajd pieszy rozpoczął turnus wakacyjny CKiAL w Gowarczowie i Miłakowie [wideo, zdjęcia]

Od poniedziałku Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe utworzone przez Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie gości w sołectwach Gowarczów i Miłaków. Pierwszego dnia turnusu dzieci oraz zaproszona młodzież ze świetlicy środowiskowej wzięli udział w rajdzie pieszym trasą nordic walkingową. 

REKLAMA

„W tym tygodniu jesteśmy w sołectwie Gowarczów oraz Miłaków. Zaprosiliśmy dzieciaki, a także młodzież ze świetlicy środowiskowej na rajd pieszy trasą nordic walkingową. Dzisiejszy dzień obfitował w niespodzianki – trasa nie składała się tylko z przejścia jednym szlakiem, a skrywała za sobą niespodzianki w postaci małych zwierzątek, które po drugiej stronie miały zagadkę. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia będzie plakat ekologiczny, który ma uświadomić, jak warto jest dbać o tę naszą wspólną Ziemię” – mówiła nam Małgorzata Żurawska, instruktor CKiAL.

W poniedziałkowym rajdzie udział wzięło 15 uczestników – dzieci z sołectw Gowarczów i Miłaków, a także młodzież ze świetlicy środowiskowej, która funkcjonuje przez cały okres wakacyjny.

REKLAMA

W kolejnych dniach dla chętnych z sołectw Gowarczów oraz Miłaków przygotowany został rajd rowerowy, robienie piniaty, konkurs Biblioteki Publicznej w Gowarczowie, a na koniec podsumowanie, podczas którego zostanie zaprezentowany pokaz z suchym lodem, rozbita zostanie duża piniata, a do uczestników trafią nagrody i dyplomy za udział w konkursach.

Swoimi przemyśleniami na temat rajdu podzielili się z nami także jego najmłodsi uczestnicy:

„Podczas rajdu szliśmy i szukaliśmy zagadek ze zwierzątkami. Ja już drugi raz jestem na takim rajdzie” – mówiła nam Lena.

„Na rajdzie było super. Już rok temu byłem na takim rajdzie na Miłakowie. Chętnie przychodzę w wakacje na takie zajęcia” – mówił nam Ksawery.

Przypominamy, że Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe odwiedza sołectwa w gminie Gowarczów i organizuje w nich kilkudniowe turnusy dla najmłodszych. W związku z sytuacją epidemiczną dyrektor Centrum Kultury Elwira Sibiga prosi o to, by na zajęcia przychodziły jedynie dzieci z sołectw, w których goszczą animatorzy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *