REKLAMA

Rajd z pochodniami dla WOŚP w Cisowniku! [wideo, zdjęcia]

To prawdopodobnie jedyne takie wydarzenie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce! Stowarzyszenie ImperActive działające w gminie Smyków zorganizowało nocny, zimowy Rajd z Pochodniami w miejscowości Cisownik. Na jego zakończenie nie zabrakło znakomitej muzyki, którą zagwarantowała kapela Sosnowscy i Przyjaciele. 

REKLAMA

„Jesteśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. To Rajd z Pochodniami w miejscowości Cisownik. To miejscowość doskonale znana historycznie z II wojny światowej i działań partyzanckich, z Hubala. Impreza została zorganizowana ze względu na dwa aspekty – po pierwsze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a więc chęć pomagania w ramach organizacji tego wydarzenia. Z drugiej strony te organizacje, które działają tutaj lokalnie, w tym ImperActive przyczyniły się do tego by wspólnie razem zorganizować w ramach WOŚP takie wydarzenie” – mówi Maciej Jaworecki ze Stowarzyszenia ImperActive.

W rajdzie udział wzięło nawet około 250 osób! Obok Stowarzyszenia ImperActive w stworzeniu tego wydarzenia pomagały grupy i organizacje takie jak „Aktywny Ćmińsk”, grupa Fit Radoszyce, Sztab 28 Finału WOŚP w gminie Smyków, sołectwo Cisownik i wreszcie gospodarze zakończenia rajdu – zespół Sosnowscy i Przyjaciele oraz Skansen Cisownik.

REKLAMA

Uczestnicy z pochodniami przeszli przez Cisownik i w pobliżu tej miejscowości. Szli seniorzy, młodzież, dzieci, śmiało można powiedzieć, że wydarzenie zintegrowało wokół wielkiej sprawy jaką jest WOŚP całe pokolenia mieszkańców gminy Smyków i okolicy. Oczywiście wśród uczestników znaleźli się też wolontariusze, którzy skrzętnie zapełniali swoje puszki. Na zakończenie koncert dała grupa Sosnowscy i Przyjaciele, na gitarze przygrywał także Maciej Jaworecki. Gmina Smyków jednak nie zwalnia. Również w niedzielę przewidziane są atrakcje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy –„Świetlice się zaangażowały w WOŚP. Jutro orkiestra gra w świetlicy w Miedzierzy i tam będzie finał. Ma być schola, przedstawienie dla dzieci w wykonaniu rodziców i dla rodziców  w wykonaniu dzieci. Będzie też loteria fantowa, być może też licytacje” – opowiada nam Beata Janiszewska, szefowa sztabu WOŚP w gminie Smyków.

Dużo więcej o tym wydarzeniu w naszej relacji wideo powyżej. 

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Rajd z pochodniami dla WOŚP w Cisowniku! [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Zapowiedź: Nocny Rajd z pochodniami dla WOŚP | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *