REKLAMA

Rajd Zabytkowych Aut przejedzie przez nasz powiat [wideo]

My przejechaliśmy się Cadillakiem Deville z 1969 roku, a każdy z Państwa też będzie mógł już w sobotę poczuć atmosferę podobnych aut „z duszą” w Końskich. Przez nasz region przejedzie VI Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych! 

REKLAMA

Zachęcamy do obejrzenia powyższego wideo, w którym wspólnie z organizatorem tego rajdu zapraszamy mieszkańców powiatu koneckiego do uczestnictwa w niezwykle ciekawie zapowiadającym się wydarzeniu.

Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych to cykliczna impreza, która każdego roku odbywa się w innym zakątku naszego województwa. Tym razem organizatorzy z kieleckiego Automobilklubu wybrali na swój cel Konecczyznę. Dzięki temu już w sobotę będziemy mogli na naszym terenie oglądać ponad 30 zabytkowych samochodów! – „Będzie 30 samochodów zabytkowych. Najstarsze z roku 1938, to będą Rosengarty, będzie bardzo stary Saab, Volvo, Jaguar, Mercedes, dwa MG – TF i TD. Tym TD przyjadę ja, to jest samochód z 1952 roku.” – opowiada nam Ryszard Krzysztofik, współorganizator rajdu.

REKLAMA

Cadillac

Impreza tak naprawdę rozpocznie się już w piątek. O godzinie 12.00 uczestnicy wezmą udział w próbach sportowych na torze w Miedzianej Górze, następnie przejadą do Królewca, gdzie swoje pojazdy zaprezentują dzieciakom z okolicznych szkół i przedszkoli. Piątek zabytkowe auta zakończą na bazie w Sielpi. Od rana w sobotę goście naszego regionu będą zwiedzać Muzeum w Sielpi, stamtąd przejadą do Starej Kuźnicy, a później do Końskich. Na alei prowadzącej do fontanny w Parku Miejskim o godzinie 12.00 rozpocznie się konkurs elegancji. Jury złożone z przedstawicieli władzy wybierze najciekawszy pojazd oraz jego załogę – dodajmy bowiem, że pasażerowie również powinni strojem pasować do czasów, z których pochodzi ich auto. A na pewno będzie w czym wybierać! W konkursie udział wezmą załogi z całej Polski i nie tylko. –  „Z całej Polski przyjadą. Jeszcze dwie załogi zagraniczne ze Lwowa przybędą Zaporożcami. Co ciekawe na kołach, a nie na lawetach. Zaprzyjaźnieni jesteśmy, ja jeżdżę do nich, oni przyjeżdżają do nas co roku.” – opowiada nam Krzysztofik.

Rajd Pojazdów zabytkowych 2

Ryszard Krzysztofik i Adam Kwiel opowiedzieli nam m.in. o tym jakie pojazdy będzie można zobaczyć w Końskich w sobotę.

Wśród tych wszystkich fantastycznych wozów i ich kierowców odnaleźć będziemy mogli także konecczanina Adama Kwiela. Adam w czwartek podczas nagrań do materiału, który mogą zobaczyć Państwo powyżej przewiózł nas swoim kabrioletem. „Teraz jedziemy Cadillakiem Deville z 1969 roku w wersji cabrio. To jest najprzyjemniejsze kiedy możemy złożyć dach i cieszyć się słońcem i wiatrem. W sobotę natomiast zaprezentuje Cadillaca w wersji prezydenckiej z 1939 roku.”  – zdradził nam podczas przejażdżki konecki pasjonat motoryzacji.

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do podziwiania zabytkowych aut: w sobotę od rana w Sielpi, około godziny 12 w Parku Miejskim w Końskich, a około 15 w okolicach Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *