REKLAMA

Ranking Liceów i Techników: Nowy Ogólniak lepszy

Prestiżowe czasopismo Perspektywy ogłosiło swój coroczny ranking dotyczący poziomu szkół – liceów oraz techników. 

REKLAMA

Nieco wyżej w rankingu znalazło się koneckie II LO.

W rankingu olimpijskim uogólniającym osiągnięcia uczniów z danych placówek na konkursach i olimpiadach na 91 miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące. W poprzednim roku „Nowy Ogólniak” w tym rankingu był na 112 pozycji.

W przypadku techników w pięciu najlepszych w województwie świętokrzyskim nie ma naszych, w 300 najlepszych w całym kraju także ich nie odnajdujemy.

REKLAMA

W rankingu Liceów Ogólnokształcących są oba koneckie ogólniaki. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zajmuje 361. miejsce w kraju, a w województwie świętokrzyskim dobrą 11. lokatę. Popularny „Nowy Ogólniak” zaliczył awans, ponieważ przed rokiem był klasyfikowany na 428 miejscu w kraju. Z kolei I Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej znalazło się powyżej 500 miejsca w kraju, a jednocześnie na 21. lokacie w województwie świętokrzyskim.

Ranking czasopisma „Perspektywy” sporządzany jest na podstawie trzech kryteriów: wyników matur z przedmiotów dodatkowych (45 %), wyników matur podstawowych (25 %) oraz sukcesów w ogólnopolskich olimpiadach (30 %).

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *