REKLAMA

Raport pielgrzymkowy. Przed pątnikami ostatni odcinek

Jeszcze tylko dziś i jutro trwać będzie 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę dla pielgrzymów z gminy Końskie. W poniedziałek uczestniczyli oni w bardzo ważnym momencie – mszy świętej w miejscowości Garnek. To tam wszystkie pielgrzymkowe kolumny łączą się we wspólnej modlitwie. 

REKLAMA

W poniedziałkowy poranek około 240 pielgrzymów z gminy Końskie wyruszyło z miejscowości Dąbrowa Zielona, a ich celem jest miejscowość Rzeki Wielkie. Po drodze wszyscy zatrzymali się na obiad i mszę świętą w Garnku. To tam łączą się wszystkie kolumny Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej, a wszyscy księża wspólnie odprawiają mszę świętą. Nabożeństwo sprawowali między innymi: proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela z Końskich ks. Artur Kowalczyk oraz proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Tomasz Janicki. Ten drugi kapłan przewodniczył mszy świętej.

REKLAMA

Następnie cała grupa wyruszyła w dalszą drogę. We wtorek pielgrzymi wezmą udział we mszy św. w Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce, a około 17:00 wejdą już na Jasną Górę by przywitać się z Maryją Matką. Wiemy, że w tym ostatnim odcinkom koneckim pątnikom towarzyszył będzie między innymi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Zdjęcia (Barbara Więcław, parafia św. Mikołaja w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *