REKLAMA

Raport sanitarny. 22 osoby chore. Wiemy ile testów zrobiono w świętokrzyskiem!

Publikujemy dla Państwa kolejny raport sanitarny dotyczący zagrożenia koronawirusem w oparciu o dane przekazywane nam przez władze województwa świętokrzyskiego oraz powiatu koneckiego. W całym województwie na ten moment zanotowano 22 potwierdzone przypadki zachorowań. Wiemy ile wykonano testów. 

REKLAMA

Według najnowszych danych  w województwie odnotowano 22 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym jeden śmiertelny. O dodatkowych czterech osobach w piątek po godzinie 20:30 poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego –„W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu szydłowieckiego (woj. mazowieckie), mężczyzna w sile wieku z powiatu buskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu ostrowieckiego oraz starszy mężczyzna z powiatu skarżyskiego” – komunikuje Łukomska.

REKLAMA

Dokładnie 34 osoby są hospitalizowane, 4234 osoby są poddane kwarantannie, a 378 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym. Rzecznika wojewody świętokrzyskiego Ewę Łukomską wypytywaliśmy dziś o ilość testów na koronawirusa, które dotychczas zostały wykonane w naszym województwie. Uzyskaliśmy odpowiedź –„Od środy 4.03 do czwartku 26.03 w województwie świętokrzyskim wykonano 718 testów. Wszystkie te testy były i wciąż są wykonywane na bieżąco, bez zaległości. Badania prowadzą dwa laboratoria – w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach oraz w Podzamczu Chęcińskim” – odpisała nam rzecznik wojewody.

Jak wygląda sytuacja epidemiczna w powiecie koneckim? –„W dniu 26 marca 2020 r. – według stanu na godzinę 14:00– na terenie Powiatu Koneckiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 333 osób zostało poddanych kwarantannie, 6 osób poddanych jest nadzorowi epidemiologicznemu” – informuje Grzegorz Piec, starosta konecki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *