REKLAMA

Razem jest łatwiej. Za nami Złote Gody stąporkowskich par [wideo, zdjęcia]

Dziewięć par z terenu miasta i gminy Stąporków w poniedziałek zostało odznaczonych medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Skromna uroczystość odbyła się w nowej sali kinowo-teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. 

REKLAMA

Medale od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także kwiaty i listy gratulacyjne przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych wręczały: kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Stąporkowie Dorota Nowak oraz burmistrz tej gminy Dorota Łukomska –„Dziękuję w imieniu mieszkańców gminy za to piękne świadectwo tej wiary i wspólnego bycia pomimo wszystko. Nie zawsze jest dobrze i to wszyscy o tym wiemy, a Wy Państwo pokazujecie, że po tylu latach można razem jeszcze wspólnie spędzić czas. Na kolejne lata życzę Wam dobrego zdrowia, łask bożych i czego sobie tylko zamarzycie – dla Was i Waszych bliskich. Wszystkiego dobrego, jesteście naszym wzorem” – mówiła do jubilatów burmistrz Łukomska.

 Życzenia parom przekazała także dyrektor jednostki kultury Katarzyna Sorn.

REKLAMA

Wśród świętujących 50-lat lub więcej w małżeństwie w tym roku znaleźli się:

1. Henryka i Władysław Kusztalowie – Stąporków
2. Czesława i Stanisław Stępniowie – Niekłań Mały
3. Władysława i Tadeusz Zgrzebniccy – Stąporków
4. Celina i Leszek Kołodziejowie – Świerczów
5. Halina i Kazimierz Garbaczowie – Smarków
6. Stanisława i Stefan Lisowscy – Stąporków
7. Zofia i Zbigniew Nowakowie – Kozia Wola
8. Barbara i Zygmunt Nowikowie – Odrowąż
9. Wiesława i Marian Domagałowie – Niekłań Wielki

Ta ostatnia para podzieliła się z nami swoją receptą na wieloletnie, szczęśliwe małżeństwo –„Recepta jest jedna – trzeba się kochać, szanować, po prostu szanować. Są różne momenty, są kłody i różne rzeczy. Jednak jeśli ma się wzajemne zaufanie to naprawdę można wytrwać. Mało kiedy byliśmy skłóceni i tak idziemy do końca, dokąd to nie wiemy. A dni cichych było bardzo mało. Mamy trójkę dzieci, czworo wnucząt, jeden z synów jest w Italii. Tak to pomału ciągniemy […] Razem, oby razem, bo jak się nie jest to jest ciężko jedno bez drugiego” – powiedzieli nam Wiesława i Marian Domagałowie, którzy w związku małżeńskim trwają od 50 lat.

Krótką uroczystość występem artystycznym wzbogacił instruktor ze stąporkowskiego Domu Kultury Sebastian Moczarski. Zaprezentował on specjalnie stworzoną na tę okoliczność piosenkę.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *