REKLAMA

Recytatorzy rywalizowali w DK-u [wideo, zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyły się eliminacje rejonowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Rywalizowały dwadzieścia trzy osoby. 

REKLAMA

Każdy z uczestników musiał zaprezentować dwa utwory, a zmagania zostały podzielone na trzy kategorie: klas I-III, IV-VI oraz szkół ponadgimnazjalnych. Poziom był bardzo wysoki, a jury w składzie: Piotr Salata, Dariusz Ogłoza i Hubert Guza (przewodniczący) miało ciężkie zadanie, gdyż z każdej kategorii do etapu wojewódzkiego mogły awansować tylko po dwie osoby.

O tym co zadecydowało o takim, a nie innym wyborze opowiedział wszystkim Hubert Guza – przewodniczący jury i instruktor teatralny w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. –„Stwierdziliśmy, że poziom jest bardzo zadowalający tutaj w Końskich. Mogę mówić o tym spokojnie, bo ja od dwóch tygodni jeszcze na eliminację do tego konkursu. Jest tutaj naprawdę nieźle. Często zapominamy o jednej prostej rzeczy, czyli o tym, że to spotkanie recytatorskie, ten konkurs to jest spotkanie teatralne. To jest teatr w takim podstawowym wydaniu. Mamy osiągnąć maksimum efektu przy minimalnym zaangażowaniu środków. Z tej reguły wynika wszystko co się dzieje na scenie i poza nią. To co my oceniamy, to co jest dla nas najważniejsze to to spotkanie między widzem, a tym kto występuje. Im bardziej na scenie ten kto występuje jest prawdziwy tym bardziej ja jako widz jestem w niego zaangażowany.” – mówił uczestnikom przewodniczący jury.

REKLAMA

Ostatecznie skład jurorski podjął decyzję, że do Wojewódzkiego Etapu Konkursy Recytatorskiego dostali się: z klas I-III: Patryk Goliński i Apolonia Cacek; z klas IV-VI: Wiktoria Czyżewska oraz Krystian Nowak; ze Szkół Ponadgimnazjalnych: Iza Ferensztajn i Sylwia Karbownik.

Na zdjęciu Sylwia Karbownik i Iza Ferensztajn, które zakwalifikowały się do konkursu wojewódzkiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wraz z jurorem Hubertem Guzą.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *