Red Bridge Cup. Tenisowy turniej powrócił [zdjęcia]

Od 2018 roku na kortach tenisowego klubu Ósemka w Czerwonym Moście organizowany jest turniej „Red Bridge Cup”. W minioną sobotę odbyły się tam zawody deblistów.

Impreza sportowa trwała od rana do późne popołudnia. W zawodach udział wzięło 14 uczestników, którzy stworzyli siedem par deblowych. Uczestnicy „Red Bridge Cup” byli w wieku od 17 do 64 lat! Zanim przystąpiono do rywalizacji party zostały rozlosowane spośród zgłoszonych do zawodów.

Grano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2. Trzeci rozstrzygający set to super tie-break. Zwyciężyła para Andrzej Mijas, Mirosław Jańczyk odnosząc 6 zwycięstw w stosunku 2:0 w setach, drugie miejsce to debel Jacek i Łukasz Synowiec, a trzecie Łukasz Kijewski i Konrad Sapieha.

Turniej odbył się w miłej wesołej atmosferze. Zawodnicy między spotkania relaksowali się przy grillu i innych smakołykach. Obecna była także publiczność. Trzy pierwsze miejsca otrzymały pamiątkowe medale wykonane specjalnie na ten turniej. To na pewno nie ostatnie sportowe wydarzenie na kortach „Ósemki”.