REKLAMA

Rekordowe granie w powiecie koneckim – ponad 88 tysięcy złotych! [zdjęcia]

Ponad 88,5 tysiąca złotych zebrano w Powiecie Koneckim w ramach kwest i aukcji zorganizowanych w celu wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To absolutny rekord! 

REKLAMA

Od samego rana blisko 200 wolontariuszy zbierało pieniądze w całym powiecie. Funkcjonowały trzy sztaby: w Stąporkowie, w Radoszycach oraz w Końskich. Najliczniejszym był ten ze stolicy powiatu. Przy koneckim Domu Kultury zbierało około 115 chętnych. Sztab radoszycki i stąporkowski to po około 40 wolontariuszy. –„Jakieś zainteresowanie jest, coś tu mamy w puszcze. Wcześniej chodziłyśmy ulicą Robotniczą, a teraz przyszłyśmy tutaj pod sklep.” – mówią Martyna, Magda i Kamila ze sztabu w Końskich, uczennice Szkoły w Stadnickiej Woli.

Kweście towarzyszyły różne imprezy. Już w sobotę w hali sportowej w Stąporkowie rozpoczął się turniej o mistrzostwo gminy w Futsalu organizowany przez radnego Tomasza Kurcbarta. Cały dochód z imprezy przekazano na WOŚP.

REKLAMA

„W tym roku było 14 drużyn dorosłych Open. Są trzy drużyny szkół podstawowych. Gramy taki trójmecz ku pamięci Wojtka Szydłowskiego, który był nauczycielem WF-u w Szkole Podstawowej nr 1. On zawsze z nami był, pomagał nam, a w tym roku już go nie ma. Wczoraj odbyły się eliminacje, cztery drużyny awansowały do dzisiejszych ćwierćfinałów, cztery drużyny były rozstawione. To jest piąty turniej, ponad 170. zawodników wzięło udział. Poziom jest wysoki. Przyjeżdżają drużyny z ościennych gmin. Z gminy Bliżyn, z Gminy Końskie. W finale spotka się drużyna Taktycznego Piątku z drużyną Huraganu Mokra” – opowiadali nam Łukasz Świerczyński i Tomasz Kurcbart, organizatorzy zawodów.

Turniej kontynuowany był w niedzielę, a zwycięzcą okazał się Huragan Mokra. W „Mieście Grzejników” tradycyjnie zorganizowano też koncerty i licytację. Na scenie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zaprezentował się między innymi Marek Werens oraz zespoły HeRa i StandardB. Po występach miało miejsce światełko do nieba. Po zsumowaniu pieniędzy zebranych na imprezie sportowej, kweście miejskiej oraz z licytacji okazało się, że stąporkowianie w tym roku wrzucili do puszek 18 276 złotych i 91 groszy!

Gadżety przekazane na licytację WOŚP w Stąporkowie.

Gadżety przekazane na licytację WOŚP w Stąporkowie.

W Końskich od rana można było rejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego fundacji DKMS. –„Zainteresowanie jest. Nie jest najgorzej. Myślałam, że będzie troszkę lepiej, ale jeszcze się dzień nie skończył.” – przyznaje Barbara Więcław z fundacji DKMS.  Ostatecznie z możliwości rejestracji skorzystały 22. osoby, którym wspólnie z organizatorami dziękujemy.

Na ulicach gminy, ale i gmin ościennych kwestowało 115 wolontariuszy, którym dowodził Krzysztof Kowalski, dyrektor Domu Kultury. –„Wszystko pod kontrolą. Wolontariusze wrócili z miasta. Teraz tylko bank liczy pieniądze i to jest grubsza sprawa i grubsze liczenie – kilkadziesiąt tysięcy. Myślę, że wynik nie będzie gorszy niż w poprzednim roku, a było 40 tysięcy. Zobaczymy jak przeliczą.” – relacjonował na bieżąco dyrektor Kowalski

Wieczorem zorganizowano koncert podczas którego wystąpiły zespoły: #Cookie oraz Tata i Koledzy. Momentem kulminacyjnym okazała się licytacja gadżetów. Tradycyjny Tort podarowany przez Edwarda Waligórskiego został zakupiony za 1600 zł przez przedsiębiorcę Ryszarda Janusa, z którym ostro rywalizował były burmistrz Michał Cichocki. Ten zaś zakupił zestaw książek wydanych przez konecką bibliotekę. Piłka siatkowa podpisana przez reprezentantów Brazylii została sprzedana za kolejne 500 zł. Kiedy wspomniany bank już wszystko przeliczył okazało się, żę konecki sztab zrobił dużo lepszy wynik niż w zeszłym roku i zebrał około 52 300 złotych.

Tort podarowany przez Edwarda Waligórskie tradycyjnie został zlicytowany za najwyższą kwotę.

Tort podarowany przez Edwarda Waligórskie tradycyjnie został zlicytowany za najwyższą kwotę.

Z wielką pompą odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radoszycach. W tamtejszej hali sportowej zgromadziło się kilkaset osób. Już na długo przed końcem imprezy wiadomo było, że w gminie padnie finansowy rekord. –„Mamy rekord Szanowni Państwo, a jeszcze nie mamy końcówki. Przypuszczamy więc, że będziemy mieli ten rekord z dużą nawiązką. Cieszę się, że u nas już przeszło 10. razy odbył się finał, że nasza gmina, nasi mieszkańcy mają gorące serca. Robimy przecież też Radoszyczanie Dzieciom, gdzie także pomagamy najbardziej potrzebującym.” – opowiadał nam wójt gminy, Michał Pękala.

Dużo wcześniej bo już około 11 radoszyczanie spotkali się w parku by wspólnie kolędować. Imprezę jeszcze w świątecznym stylu poprowadziła Bożena Zielińska (niedawno wydała własną płytę), a uczestniczyło w niej około 100 mieszkańców. –„Była to pierwsza inicjatywa w tym roku. W parku spotkaliśmy się z Aniołami, z Panią Bożeną Zielińską. Wspólnie z mieszkańcami śpiewaliśmy kolędy, wspólnie mogliśmy zjeść pyszny posiłek – bigos. Mieliśmy happening dobrych serc.” – mówił wójt Pękala.

Wspomniany wcześniej finał rozpoczął się w Gminnej Hali Sportowej o godzinie 16. Wraz z uczniami miejscowego Gimnazjum poprowadziła go Ada Sadowska – Miss Ziemi Świętokrzyskiej Nastolatek 2015. Na scenie zaprezentowali się lokalni muzycy oraz młodzież ze wszystkich placówek oświatowych gminy. Odbyła się także licytacja. Jej hitami okazały się: statuetka przekazana przez Marszałka Adama Jarubasa i spinki z krzemienia pasiastego, które podarowała Agata Binkowska. W sumie sztab z Radoszyc zebrał około 18 200 złotych.

I choć wszystkie datki nie zostały jeszcze podliczone to jedno jest pewne: w Powiecie Koneckim padł orkiestrowy rekord. Tym razem z naszego regionu na konto fundacji Jurka Owsiaka trafi ponad 88 tysięcy złotych!

Galeria zdjęć:

Ada Sadowska - Miss Ziemi Świętokrzyskiej Nastolatek była gwiazdą finału w Radoszycach.

Ada Sadowska – Miss Ziemi Świętokrzyskiej Nastolatek była gwiazdą finału w Radoszycach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *