REKLAMA

Rekrutacja do szkół średnich. Gdzie najwięcej chętnych? [wideo]

Listy zakwalifikowanych uczniów do szkół ponadpodstawowych zostały wywieszone dzisiaj o godzinie 9:00. Wiemy więc, które szkoły z powiatu koneckiego cieszyły się największym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych. Niezmiernie najwięcej zakwalifikowanych mają koneckie szkoły: II Liceum Ogólnokształcące oraz I Liceum Ogólnokształcące. 

REKLAMA

Zanim zaprezentujemy liczbowe zestawienie zakwalifikowanych do poszczególnych szkół musimy nadmienić, że dane te nie są jeszcze do końca wymierne. Listy zakwalifikowanych nie muszą bowiem pokrywać się z listami ostatecznie przyjętych uczniów, co tłumaczy naczelnik oświaty w powiecie Krzysztof Stachera –„To oznacza, że są to osoby, które spełniają warunki i posiadają taką dokumentacje, które pozwalają na to by tych uczniów przyjąć do szkoły. To oczywiście nie kończy procesu naboru, bo liczba uczniów zakwalifikowanych to nie jest liczba uczniów przyjętych. Liczbę uczniów przyjętych poznamy 19 sierpnia i dlatego te liczby są dużo wyższe od ilości miejsc” – tłumaczy Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Wyniki naboru uwzględniające liczby uczniów zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych w powiecie koneckim prezentują się następująco:

REKLAMA

I Liceum Ogólnokształcące w Końskich – zakwalifikowało 220 uczniów, a szkoła ma zgodę na utworzenie 3 oddziałów, czyli przyjęcie 90 uczniów. Tutaj wiadomo, że „Stary Ogólniak” będzie starał się o zwiększenie limitu klas do czterech.

II Liceum Ogólnokształcące w Końskich – zakwalifikowało 263 uczniów, a szkoła ma zgodę na utworzenie 4 oddziałów, czyli przyjęcie około 120 uczniów.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 – 162 osoby zakwalifikowane, a szkoła ma przygotowane 90 miejsc.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 – 56 osób zakwalifikowanych, szkoła posiada 60 miejsc.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 – 185 osób zakwalifikowanych, szkoła ma 90 miejsc.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie, w którym są dwa typy szkół: liceum ogólnokształcące oraz technikum – 77 zakwalifikowanych, szkoła ma 60 miejsc.

Ilu dokładnie uczniów przyjmie dana szkoła i ile zostanie w niej utworzonych nowych klas zadecyduje najbliższy tydzień –„By potwierdzić przyjęcie do szkoły trzeba złożyć oryginały: zaświadczenia i świadectwa. To ma trwać od tego momentu do 18 sierpnia do godziny 15:00”  – tłumaczy naczelnik Stachera.

Pewnym jest, że niektóre szkoły będą starać się o zwiększenie limitu zakwalifikowanych i tym samym utworzenie większej ilości klas. Jak udało nam się dowiedzieć, jeżeli tylko szkoła zgromadzi o 30 oryginałów świadectw więcej niż miała początkowo zadeklarowaną ilość miejsc to niemal na pewno Zarząd Powiatu Koneckiego wyrazi zgodę na utworzenie dodatkowego oddziału. Oczywiście do tematu rekrutacji do szkół powrócimy po jej oficjalnym zakończeniu, czyli około 19 sierpnia. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *