REKLAMA

Relacja wideo: Familijny festyn w Fałkowie

Zainteresowanie Familijnym Festynem w Fałkowie przeszło oczekiwania jego organizatorów. Na to wydarzenie przybyło mnóstwo mieszkańców gminy i ich goście. Atrakcji także było co nie miara! Co najważniejsze: doskonale bawiły się dzieci, ale i dorośli!

REKLAMA

Festyn krótkim przemówieniem rozpoczął Henryk Konieczny – wójt gminy Fałków. Później władzę przejęli już animatorzy. Fałkowski festyn zorganizowano z wielu okazji. Świętowano Dzień Dziecka, Dzień Matki i Ojca, ale i 100-lecie Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Było więc radośnie, kolorowo, zabawowo, ale i patriotycznie oraz sportowo.

Program artystyczny w pierwszej części zapełniły występy dzieci ze szkół podstawowych w Czermnie oraz Fałkowie. Podopieczni tej drugiej szkoły pokazali także akademię patriotyczną, która zakończyła się wspólnym odśpiewaniem przez wszystkich uczestników festynu Mazurka Dąbrowskiego oraz wypuszczeniem do nieba biało-czerwonych balonów. Bardzo efektownym elementem tej części dnia był polonez odtańczony przez młodzież z Fałkowa.

REKLAMA

Po tej części rozpoczęły się zawody sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego z Fałkowa oraz Czermna, którym dowodził Piotr Koń. Ponad sto osób wzięło udział w rekreacyjnym marszobiegu, a potem rywalizowano w niespotykanych konkurencjach np. przeciąganiu liny, rzucie beretem, czy przenoszeniu dzieci w kocach. Najwięcej emocji dostarczył konkurs przeciągania liny – wzięły w nim udział cztery zespoły, a zwyciężyła ekipa OSP Czermno. Dla najlepszych sportowców przewidziane były upominki. Wiele nagród wylosowano także wśród uczestników specjalnego biegu.

Tuż obok strefy sportowej znajdowały się dmuchańce i karuzela, z których najmłodsi mogli korzystać zupełnie za darmo. Organizatorzy przygotowali też specjalną wystawę – „Aktywność fizyczna naszych dziadków”. Na niej oglądać można było zdjęcia z zawodów sportowych rozegranych w gminie w dawnych latach, a także stary sprzęt sportowy.

Każdy kto przybył na festyn mógł częstować się kiełbaską z grilla lub z ogniska. Wieczorem dla wszystkich zagrał zespół góralski „Toporki”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *