REKLAMA

Relacja wideo: Hala w Kapałowie z wmurowanym aktem erekcyjnym

Marzenia się spełniają – pod takim hasłem odbyła się w poniedziałkowe przedpołudnie uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali gimnastycznej w Kapałowie. To inwestycja warta 1 milion 900 tysięcy złotych z czego 1 milion 400 tysięcy pochodzi z funduszy unijnych. 

REKLAMA

Starania o halę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Kapałowie czynione były od kilku lat. Poniedziałkowa uroczystość była ich dopełnieniem, a sam obiekt oddany do użytku ma być w grudniu. Nie byłoby jednak hali bez wsparcia ze środków europejskich i dobrej współpracy gminy z województwem świętokrzyskim. O tym w poniedziałek mówiła członkini zarządu województwa Agata Binkowska. –„Postanowiłam sobie, że jeśli tylko jakiekolwiek działanie z RPO się ujawni, z którego można byłoby skorzystać to będę namawiać pana burmistrza i panią dyrektor do tego by z tym wnioskiem aplikować. Taka możliwość pojawiła się z tego samego działania co budowane są przedszkola i inne obiekty edukacyjne, także obiekty edukacyjne sportowe. Cieszę się, że nasza wspólna praca i zrozumienie powodują takie miłe okoliczności. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mogli Państwu pomóc w Waszych działaniach i przedsięwzięciach.”  – mówiła w szkole w Kapałowie Agata Binkowska.

Szkolną uroczystość poprowadziła dyrektor tej placówki Małgorzata Patynowska, a młodzież z okazji radosnego, sportowego święta przygotowała krótką część artystyczną odnoszącą się do rozwoju fizycznego i ducha olimpizmu w odniesieniu do przesłań twórcy nowożytnych Igrzysk Olimpijskich barona Pierre de Coubertin’a. Potem cała społeczność szkolna wspólnie z burmistrzem Michałem Pękalą oraz wykonawcą obiektu udała się na plac budowy. Tam dokonano wmurowania aktu erekcyjnego, a w specjalnej kapsule oprócz niego znalazły się także aktualne pieniądze oraz zdjęcie grupowe uczniów i nauczycieli – to po to by za dziesiątki lub setki lat potomni mieli pamiątkę po tym wydarzeniu.

REKLAMA

Michał Pękala prezentuje kapsułę, która została wmurowana w ścianę hali gimnastycznej.

„Historia tej budowy rozpoczęła się dużo wcześniej. W 2015 roku złożyliśmy wniosek do Unii Europejskiej, a w 2017 w styczniu został on podpisany. Wykonaliśmy jeden przetarg, drugi, a za drugim udało się wyłonić wykonawcę. Z nim umowę podpisaliśmy we wrześniu 2017 i dzisiaj możemy się cieszyć, że jesteśmy na finiszu budowy pięknej sali gimnastycznej w Kapałowie. Takich salek chcemy by było więcej, by powstawały w każdej szkole podstawowej sukcesywnie w następnych latach.” 

Obiekt ma być oddany w grudniu. Już teraz gminne władze zapowiadają, że na otwarcie hali odbędzie się mecz piłki siatkowej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *