REKLAMA

Relacja wideo: I sesja Rady Gminy Ruda Maleniecka w kadencji 2018-2023

W nowym Centrum Kultury w Rudzie Malenieckiej zebrała się po raz pierwszy w kadencji 2018-2023 Rada Gminy. Dokonano zaprzysiężenia radnych, ślubowanie złożył wójt Leszek Kuca, a także wybrano przewodniczącego rady i jego zastępcę. 

REKLAMA

Sesję w Rudzie Malenieckiej poprowadził radny senior – Bogusław Milcarz. Wcześniej jednak zaświadczenia o wyborze na radnego piętnastu wybrańcom wręczył Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Łukasz Stanisław Bajer. Zaświadczenie otrzymał także wójt Leszek Kuca. Nowo wybrani radni w tej gminie to: Leszek Pękala, Piotr Tarasiński, Bogusław Milcarz, Wioletta Flejterska, Agnieszka Pluta, Piotr Pałgan, Agnieszka Harbat, Szymon Biały, Andrzej Pękala, Grzegorz Paczyński, Michał Wojnowski, Małgorzata Wydra, Karolina Barcicka-Kaczor, Andrzej Białkowski i Zofia Pilarska.

Po tym jak radni złożyli ślubowanie przyszedł czas na wybór przewodniczącego Rady Gminy w Rudzie Malenieckiej. Do tajnego głosowania zgłoszono trzech kandydatów: Szymona Białego, Piotra Tarasińskiego i Andrzeja Białkowskiego. Dziewięcioma ważnymi głosami na przewodniczącego wybrano Piotra Tarasińskiego –„Chciałbym serdecznie ze swojej strony podziękować osobom, które oddały na mnie głos i powierzyły mi tę zaszczytną funkcję przewodniczącego w gminie Ruda Maleniecka. Swoje obowiązki będę starał się sprawować jak będę potrafił najlepiej. Drogie koleżanki i drodzy koledzy myślę, że współpraca będzie układała nam się pozytywnie dla rozwoju naszej gminy i dla naszych wszystkich mieszkańców.” – powiedział tuż po wyborze Piotr Tarasiński.

REKLAMA

Nowym przewodniczącym Rady Gminy został Piotr Tarasiński.

Następnie odbyło się głosowanie dotyczące tego kto będzie zastępcą Tarasińskiego. Tutaj Agnieszka Harbat otrzymała osiem głosów, a dotychczasowy przewodniczący Rady Gminy w Rudzie Malenieckiej Piotr Pałgan pięć głosów –„Wiem, że jestem nowa, ale bardzo szybko się uczę i postaram się zrobić wszystko by w naszej gminie żyło się lepiej.” – powiedziała nowa wiceprzewodnicząca Agnieszka Harbat.

Radni z gminy Ruda Maleniecka razem z wójtem Leszkiem Kucą.

Jeszcze przed końcem sesji swoje ślubowanie złożył wójt Leszek Kuca. Po nim skierował do radnych oraz przybyłych gości krótkie przemówienie –„Szanowni Państwo! Przed nami pięcioletni okres pracy, trudnej, ciężkiej pracy na rzecz naszej gminy. Przed chwilą ja złożyłem ślubowanie, Państwo radni parę minut wcześniej. Te ślubowania zobowiązują nas do wszelkich działań zmierzających do poprawy życia w naszej gminie, jak i do realizacji wielu inwestycji, które sprzyjają rozwojowi naszego społeczeństwa jak i naszej gminy. Ja deklaruję współpracę ze wszystkimi radnymi, z całą radą. Nie wyobrażam sobie by było inaczej. Jeszcze raz podkreślę: ślubowanie, które złożyliśmy zobowiązuje nas do tego abyśmy pracowali na rzecz naszych mieszkańców. Za dwa lata kończy się okres finansowania, który uważam, że był bardzo pomyślny dla naszej gminy. Udało się pozyskać wiele środków, które będziemy wydatkować już w nowej kadencji. Na okres najbliższych dwóch, trzech lat mamy zaplanowane środki na realizację inwestycji w Rudzie Malenieckiej, jak i również w innych miejscowościach. Będziemy wchodzić też w nowy okres programowania i myślę, że na ten okres też pozyskamy niezbędne środki. Dziękuję wszystkim za dzisiejsze spotkanie, za wybór. Myślę, że nasze działania przyniosą dobre skutki i rozwój naszej gminy.” – przemawiał wójt Kuca.

Przypomnijmy, że tym ślubowaniem Leszek Kuca rozpoczął swoją już czwartą kadencję jako wójt Rudy Malenieckiej.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *