REKLAMA

Relacja wideo: Spotkanie z Beatą Szydło w Końskich

Wicepremier Beata Szydło i liderka listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Europarlamentu spotkała się z mieszkańcami Końskich. Około godziny 18:00 była premier pojawiła się w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Na spotkanie przybyło też wielu przedstawicieli samorządu oraz polityków. Dla Beaty Szydło zaśpiewały ‚Królewiaczki’ – ludowy młodzieżowy zespół z gminy Smyków.

REKLAMA

 

Specjalnego gościa powitał pełniący obowiązki starosty koneckiego i lider Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim Grzegorz Piec –„Dzień dobry Państwu! Mamy wspaniałego gościa. Gorące brawa dla Pani premier. […] Drodzy Państwo pomysł na dzisiejsze spotkanie jest taki: za chwilę poproszę p. premier o przemówienie o Państwa, a po nim będzie można zadawać pytania” – instruował Grzegorz Piec. Całą uroczystość moderował zaś Adam Kubka. Beata Szydło rozpoczęła od długiego, trwającego około czterdzieści minut wystąpienia.

REKLAMA

Swoje przemówienie Szydło podzieliła na kilka sektorów: mówiła o wygranej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy oraz kampanii parlamentarnej w 2015 roku.-„My politycy jesteśmy od tego żeby Państwa słuchać i tak było między innymi w 2015 roku. Zacznę od tamtego czasu, który był dobry. To był moment przełomu w Polsce…” – mówiła we wstępie Szydło. Następnie dużo czasu poświęciła zrealizowanym przez PiS obietnicom, a szczególnie programowi 500+. W kolejnych sektorach skupiła się na tym co przed rządem – opowiadała o tak zwanej piątce Morawieckiego, zwracając szczególną uwagę na takie zadania jak 500+ na pierwsze dziecko oraz rozwój komunikacji w tak zwanej Polsce Lokalnej –„Rozpoczęliśmy naszą pracę w rządzie od przygotowanie programów społecznych, które miały charakter powszechny. Chodziło o to by wesprzeć jak największą liczbę osób. Po to by rozwiązać problemy. Między innymi takim programem był Program 500+, którym się szczycimy, on jest pewnym symbolem, bo nie tylko stał się programem, który poprawił życie polskich rodzin, postawił w centrum zainteresowania rodziny, dziecko. Dziecko to nie koszt, a inwestycja, rodzina to nie koszt, a inwestycja. Jednocześnie ten program stał się programem prorozwojowym. Dzięki temu, że ponad 20 miliardów złotych trafia do domów polskich co roku to gospodarka również szybciej zaczęła się rozwijać. Pobudzenie konsumpcji było jednym z elementów decydujących o szybszym wzroście gospodarczym w Polsce. Podnosiliśmy minimalne wynagrodzenie, emerytury…”  – przemawiała Szydło.

W dalszej części Szydło prosiła o poparcie – najpierw w Eurowyborach, deklarując jednocześnie, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do integracji całej Europy, ale jednocześnie nie chce zapominać o polskich wartościach. Dalej wicepremier prosiła o wsparcie w jesiennych wyborach do Parlamentu RP –„Proszę żebyście nas obdarzyli tym zaufaniem jesienią. Dziękuję za to, że daliście nam je cztery lata temu. Mam nadzieję, że będziemy mogli przed Państwem z podniesionym czołem stanąć i rozliczyć się z tego czasu rządzenia i zasłużymy na prolongatę tego rządzenia na kolejne lata. Dzięki temu będziemy mogli wprowadzić te zmiany, które jeszcze są tak bardzo konieczne i oczekiwane. To będzie wybór jesienny kiedy będziemy wybierali czy chcemy by w Polsce było kontynuowane to co rozpoczęliśmy w 2015 roku, czy też to zostanie wszystko odwrócone, zaniechane, nasze reformy cofnięte, a być może takie Programy jak 500+ zlikwidowane. Wszystko się może zdarzyć” – mówiła do przybyłych wicepremier Szydło.

Na koniec spotkania Beata Szydło została obdarowana bukietami kwiatów – od działaczy PiS, burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego oraz pełniącego funkcję starosty Grzegorza Pieca. Ten ostatni korzystając z okazji zaapelował do wszystkich przybyłych także o wsparcie podczas ponownych wyborów do Rady Powiatu Koneckiego, które zaplanowano na 16 czerwca –„Ja Państwa gorąco proszę abyście w tych wyborach zagłosowali na członków związanych z Prawem i Sprawiedliwością. To jest tak jak mówiła p. premier – musi być drużyna: rząd, samorząd i teraz jestem przekonany, że będzie jeszcze Europa” – apelował Grzegorz Piec.

W spotkaniu uczestniczyli też inni samorządowcy i politycy – między innymi wojewoda Agata Wojtyszek, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, poseł RP Maria Zuba, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, czy wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan. Na zakończenie zagrał i zaśpiewał zespół ‚Królewiaczki’ wspomagany muzykami z gminy Smyków. 

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: Spotkanie z Beatą Szydło w Końskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *