REKLAMA

Relacja wideo: Turniej charytatywny z Mateuszem Korneckim w I LO w Końskich

Znana i wspierana przez konecczan akcja charytatywna „Mikołaj dla każdego” organizowana przez społeczność  I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich teraz zyskała także swoją sportową odsłonę. W piątkowy wieczór w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego rozegrano mecz… a właściwie charytatywny turniej. Gwiazdą wydarzenia był bramkarz reprezentacji Polski w szczypiorniaka i absolwent koneckiego „Starego Ogólniaka” Mateusz Kornecki. 

REKLAMA

„Mecze zainicjowały nasze uczennice, które wpadły na pomysł, że można zorganizować mecz charytatywny w kooperacji z koncertem charytatywnym. Była to między innymi Natalia Nowek, która gra w piłkę ręczną. Wszystko zaczęło się od dziewczyn. Stwierdziliśmy, że chcemy to rozszerzyć i zaprosiliśmy ‚Nowy Ogólniak’ by widowisko przybrało ciekawszego obrotu” – opowiada nam Joanna Stołowska, nauczycielka w I LO i koordynatorka charytatywnej imprezy.

Podobnie jak w przypadku koncertu „Mikołaj dla każdego” dochód z meczu w całości przeznaczony jest na stypendia dla zdolnej, ale biedniejszej młodzieży ze Starego Ogólniaka. Tym razem zbierano poprzez zakup biletu-cegiełki w cenie minimalnej 5 złotych.

REKLAMA

Turniej jest charytatywny, ale na parkiecie nie brakowało emocji. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą dziewczęta z I LO oraz II LO. Drugi mecz to starcie absolwentów z rocznika ’97 i absolwentów rocznika ’99 szkoły, którzy w 2014 roku byli zwycięzcami Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych. W finale doszło do starcia zwycięzców drugiego meczu z Absolwentami I LO. W przerwach między meczami oraz przerwach spotkań na parkiecie występowała grupa taneczna z I LO.

Sportowa impreza na trybuny hali przy ulicy Stoińskiego przyciągnęła prawdziwe tłumy – zabrakło wolnych miejsc. Wśród kibiców znaleźli się między innymi przedstawiciele władzy: starosta konecki Grzegorz Piec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera i radny Michał Cichocki.

Od lewej: organizatorka wydarzenia Joanna Stołowska, dyrektor I LO Wojciech Jasnos oraz reprezentant Polski Mateusz Kornecki.

Atrakcją wieczoru była także wizyta Mateusza Korneckiego – bramkarza reprezentacji Polski w szczypiorniaka i absolwenta koneckiego „Starego Ogólniaka”. Kornecki przy okazji wzięcia udziału w charytatywnym wydarzeniu przekazał też gadżety na licytację podczas koncertu „Mikołaj dla każdego” – podpisaną przez cały zespół Vive Kielce koszulkę, kalendarze klubowe oraz swoją bluzę bramkarską. Kornecki znakomicie wspomina lata spędzone w koneckim I LO –„Świetne uczucie. Tutaj zaczynałem grać w piłkę ręczną tak naprawdę. Hala nic się nie zmieniła i cieszę się, że takie akcje mają miejsce tutaj w tej hali. Mury Starego Ogólniaka opuściłem w 2012 roku, po maturze. To był świetny czas dla mnie, najlepszy czas… miło wspominam szkołę, nauczycieli, moich znajomych, kolegów, koleżanki i wszystkich, z którymi miałem przyjemność ten koncert przeżyć” – opowiadał nam Mateusz Kornecki.

W sportowej rywalizacji na parkiecie w pierwszym meczu lepsze były zawodniczki z I Liceum Ogólnokształcącego, w drugim spotkaniu wygrali absolwenci z rocznika 97′, a w trzecim ekipa złożona z absolwentów wielu roczników.  Podczas imprezy zebrano dokładnie 5400 złotych, a kwota ta w pełni będzie przekazana na rzecz zdolnej, ale i potrzebującej młodzieży. 

Już dziś zapraszamy Państwa także do wzięcia udziału w kontynuacji piątkowej akcji, czyli koncercie i licytacjach „Mikołaj dla każdego” –„Już po raz ósmy spotkamy się na koncercie charytatywnym pn. ‚Mikołaj dla każdego’. W tej chwili zbieramy przedmioty i oczywiście wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na licytację od godziny 17:00 w Starym Ogólniaku. Jak zwykle będzie wspaniała atmosfera, domowe wypieki… minirecital zagra też Michał Trojanowski, nasz absolwent, który ostatnio został wyróżniony w odcinku ‚Szansy na Sukces’ z Michałem Wiśniewskim” – mówi Joanna Stołowska.

To wydarzenie odbędzie się w I LO już w przyszły piątek – start o godzinie 17:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *