REKLAMA

Relacja wideo: Wiceminister Szefernaker w Przyłogach

W ramach kampanii „Polska jest jedna” rządząca w naszym kraju partia polityczna Prawo i Sprawiedliwość spotyka się z mieszkańcami wszystkich powiatów i niemal wszystkich gmin w naszym kraju. W sobotę politycy tego obozu na czele z wiceministrem MSWiA Pawłem Szefernakerem gościli w Przyłogach w gminie Smyków. 

REKLAMA

„Politycy Prawa i Sprawiedliwości pojechali w teren po to by rozmawiać o kolejnych naszych pomysłach na realizację programów, których Polacy oczekują. Chcemy te programy z Polakami omawiać, rozmawiać, chcemy dyskutować na temat naszych propozycji programowych, społecznych, na temat pięciu programów zaproponowanych przez Premiera Morawieckiego. W 2015 roku naszym kluczem do sukcesu było to, że wsłuchaliśmy się w głos Polaków i napisaliśmy taki program, który był odpowiedzią na ich potrzeby i chcemy to kontynuować.” – mówił do dziennikarzy zgromadzonych przy OSP w Przyłogach wiceminister Szefernaker.

Spotkanie zorganizował lider powiatowych struktur PiS i bardzo prawdopodobny kandydat na wójta gminy Smyków Grzegorz Piec, a oprócz ministra Szefernakera w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Przyłogi pojawili się też parlamentarzyści: senator Krzysztof Słoń, posłowie: Krzysztof Lipiec, Anna Krupka, Bogdan Latosiński oraz samorządowcy: wicewojewoda Andrzej Bętkowski i wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. W sali znalazło się też miejsce dla lokalnych działaczy PiS – między innymi Jarosława Staciwy i Krystyny Lewandowskiej z Radoszyc.

REKLAMA

Spotkanie moderował szef koneckich struktur PiS Grzegorz Piec, a słowo wstępu wygłosił poseł Krzysztof Lipiec. Następnie głos zabrał już gość specjalny dnia – wiceminister Paweł Szefernaker. Najpierw opowiadał o planach partii rządzącej na najbliższe miesiące związanych między innymi z wprowadzeniem świadczenia na wyprawki szkolne, czy obniżeniem podatku CIT. Potem młody minister pochodzący z Pomorza odpowiadał na pytania mieszkańców.

Te zaś były różne. Jedni chwalili za to co PiS dokonał w kwestiach polityki socjalnej, inni ganili za ciągle słabo działającą służbę zdrowia. Wielu mieszkańców narzekało też na urzędującego w smykowskim urzędzie wójta Józefa Śliz – żalono się parlamentarzystom między innymi, że za czasów jego rządów zamknięto Ośrodek Zdrowia w Przyłogach. Dyskusja była bardzo merytoryczna.

Kolejne spotkanie z cyklu „Polska jest jedna” będzie miało miejsce w sobotę 5 maja w auli Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli o godzinie 14.00. Gościem będzie marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

W naszym wideo znajdą Państwo obszerną relację ze spotkania w Przyłogach.

 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *