REKLAMA

Relacja wideo: Pierwsza Dama odwiedziła Końskie

W piątek (8-go kwietnia) Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zawitała do Końskich. Celem jej wizyty było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.

REKLAMA

Żona Prezydenta RP Andrzeja Dudy przybyła do miasta w otoczeniu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Tak zaszczytny gość przyjechał do popularnego „Nowego” w związku z działalnością uczniów tej szkoły w Fundacji Świętego Mikołaja. W grudniu ubiegłego roku Prezydentowa wręczyła młodym przedstawicielom społeczności szkolnej tytuł „Solidarna Szkoła” podczas zorganizowanej w Warszawie gali. Wtedy też otrzymała ona zaproszenie do placówki i bez wahania je przyjęła. Dziś ta wizyta stała się faktem.

Agata Duda po przyjeździe do Końskich najpierw poprowadziła lekcję języka niemieckiego z wybranymi uczniami szkoły. Porozmawiała też z pracownikami placówki.-„Prezydentowa z nauczycielami rozmawiała o wolontariacie, o systemie edukacji, o tym co doskwiera edukacji, co najbardziej pasjonuje nauczycieli w tej pracy. Młodzież zadawała pytania dotyczące zmiany trybu życia małżonki p. Prezydenta. Czy to wielkie trzęsienie ziemi w jej życiu, czego jej najbardziej brakuje.”  – dyrektor II LO Beata Salata opowiedziała nam jak wyglądały spotkania społeczności szkolnej z Pierwszą Damą.

REKLAMA
Pierwsza Dama w Końskich 9

Pierwsza Dama podziękowała młodzieży za świetny występ

W tym czasie w sali gimnastycznej trwała część oficjalna. Przemawiała p. dyrektor Beata Salata, a nauczycielka Agnieszka Woźniak, która koordynuje działania związane z Fundacją Świętego Mikołaja w tej szkole, przedstawiła jakie pieniądze udaje się gromadzić na stypendia dla najuboższych uczniów i ile do tej kwoty dokłada organizacja (wypłaca ona dodatkowe 50 % do zebranych pieniędzy). Również przedstawiciel fundacji opowiedział o jej działaniach. Natomiast wyróżnionym przyjaciołom szkoły dyrekcja wręczyła pamiątkowe, dziękczynne statuetki. Otrzymał je między innymi prezes KSWP oraz właściciel sali bankietowej Astoria.

W kolejnej części wydarzenia żona Prezydenta RP obejrzała spektakl „Hej Ty i Hejty” przygotowany przez szkolny teatr „Lustro”, którym zarządza polonistka Ewa Paszyńska. – „Pisząc scenariusz skupiałam się przede wszystkim na tym co jest wielkim problemem w dzisiejszych czasach, czyli o łatwości obrażania ludzi, wypisywania różnych wyzwisk, zupełnie anonimowo. Poprzez tę sztukę chciałyśmy pokazać, że wszyscy Ci co tak robią są po prostu zwykłymi tchórzami i tak naprawdę nie powinniśmy się przejmować kimś kogo tak naprawdę nie możemy poznać i kto nie ma odwagi powiedzieć nam co myśli prosto w oczy.” 

Pierwsza Dama w Końskich 8

Przyjaciele szkoły ze statuetkami

Cały wywiad z młodymi aktorami zaprezentujemy Państwu już wkrótce. Następnie głos zabrała Pierwsza Dama, zachęcamy Państwa do obejrzenia obszernych fragmentów z jej wystąpienia w II LO w Końskich.  – „Drodzy uczniowie, a właściwie drogie uczennice. Jestem pod ogromnym wrażeniem i chcę wyrazić swoje uznanie dla Waszego kunsztu aktorskiego. Podziękować p. profesor za wspaniałe przygotowanie tej inscenizacji. Myślę, że niestety treść jej jest boleśnie aktualna i cieszę się, że zdajecie sobie z tego sprawę jak powierzchowna jest obecnie komunikacja między ludzka.” – mówiła do uczniów Agata Duda tuż po widowisku. –„Chciałam bardzo serdecznie podziękować p. dyrektor i wszystkim nauczycielom, uczniom za zaproszenie do Państwa szkoły. Już w grudniu byłam pod ogromnym wrażeniem Państwa niezwykłego społecznego zaangażowania, ale też takiej pozytywnej energii i prawdziwej radości z tego co robicie. Po dzisiejszej wizycie w szkole tylko się utwierdziłam w tym przekonaniu. Bardzo mądrze jest to zarządzana placówka, ponieważ w równym stopniu kładzie nacisk na edukację oraz na wychowanie.” – kontynuowała swoje wystąpienie Prezydentowa.

Na koniec wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się jeszcze z przedstawicielami miasta i powiatu. Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, a także starosta Bogdan Soboń i wicestarosta Andrzej Lenart podobno opowiedzieli Pierwszej Damie o historii regionu. -„Opowiedzieli historię Konecczyznę. O tym z czego my najbardziej słyniemy, bo p. Prezydentowa pierwszy raz jest w Końskich i dla niej wszystko to jest odkrywanie czegoś tam nowego. To była krótka rozmowa dotycząca życia mieszkańców, demografii.” – poinformowała nas dyrektor Salata. Wiemy też, że burmistrz wręczył jej filiżankę z wizerunkiem Zespołu Pałacowego, który znajduje się w Parku Miejskim. Taką samą filiżankę  kilka miesięcy temu od Obratańskiego otrzymał także wtedy jeszcze kandydat na Prezydenta RP Andrzej Duda.

Dodajmy jeszcze, że Agata Duda zaprosiła młodzież i nauczycieli liceum do Pałacu Prezydenckiego. Dyrektor Salata już dziś zapowiedziała, że jej szkoła zechce z tego zaproszenia skorzystać.

Zdjęcia:

Pierwsza Dama w Końskich 1

Pierwsza Dama wspólnie z aktorkami z teatru „Lustro” i jego twórczynią Ewą Paszyńską.

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: Pierwsza Dama odwiedziła Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *