REKLAMA

Remiza i szkoła w Czermnie w trakcie termomodernizacji [wideo, zdjęcia]

Dzięki wysokiej dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozyskanej przez gminę Fałków trwa właśnie gruntowna termomodernizacja budynków Publicznej Szkoły Podstawowej w Czermnie i remizy OSP Czermno.

REKLAMA

Prace w remizie są już na ukończeniu. W ramach remontu wymieniono okna, drzwi, docieplono budynek, zainstalowano nowe pompy ciepła, grzejniki, wymieniono także oświetlenie wewnątrz obiektu na energooszczędne LED oraz zamontowano instalację fotowoltaiczną na dachu. Początkowo remont miał zostać ukończony do końca sierpnia, jednak z uwagi na epidemię termin ten został wydłużony o miesiąc. Obecnie inwestycja jest już na etapie odbioru przez gminę.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czermnie przejdzie zmiany podobne do tych, które już możemy zaobserwować w remizie –„W szkole zaplanowano ocieplenie zewnętrzne ścian, wymianę wszystkich okien, modernizację kotłowni z obecnego, starego kotła na nowoczesny kocioł na biomasę, jak również kompleksowa modernizacja instalacji CO i oczywiście instalacja fotowoltaiczna zasilająca budynek w energię elektryczną” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy Fałków.

REKLAMA

Termin ukończenia termomodernizacji szkoły przypada na sierpień przyszłego roku, jednak prace są przeprowadzane w zawrotnym tempie. Jak przekazuje nam Paweł Pękala, wykonawca wstępnie zadeklarował całkowite ukończenie remontu do końca listopada.

Kompleksowej termomodernizacji szkoły podjęła się firma SGBUD za niemal półtora miliona złotych, natomiast prace remontowe w remizie przeprowadza firma Europrofil za nieco ponad 650 tysięcy.

Wyżej wymienione inwestycje w Czermnie, termomodernizacja remizy OSP Fałków oraz nadciągający, gruntowny remont kompleksu szkolnego w Fałkowie są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Całość termomodernizacji czterech budynków użyteczności publicznej to około 4 miliony 750 tysięcy złotych, z czego dotacja wynosi nieco ponad 4 miliony.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *