REKLAMA

Remiza w Stąporkowie jak nowa. Zobaczcie efekty prac [zdjęcia]

Łącznie ponad 80 tysięcy złotych zostało przeznaczone na termomodernizację i remont remizy Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Stąporkowie. Zobaczcie jak wygląda budynek po zmianach.

REKLAMA

Termomodernizacja remizy zakończyła się w październiku. Inwestycję opiewającą na 60 tysięcy złotych realizowała gmina Stąporków przy wsparciu w wysokości 22,5 tysiąca z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

REKLAMA

W ramach inwestycji docieplono ściany zewnętrzne, wykończono elewację, wymieniono okna, drzwi, dwie bramy garażowe i wykonano prace betonowe i sanitarne.

Następnie na wymianę podłogi jednego z garaży strażacy otrzymali dofinansowanie z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w wysokości 9 tysięcy. Otrzymali także 14 tysięcy dotacji od gminy Stąporków na remont podłogi w drugim garażu, wymianę progów wjazdowych i kostki przed wjazdami.

Z przebudowanej remizy korzystać będą zarówno strażacy ochotnicy ze Stąporkowa, jak i Mali Strażacy, czyli pierwsza jednostka w powiecie koneckim składająca się z nawet kilkuletnich druhów i druhen. Mamy nadzieję, że zmiany w budynku korzystnie wpłyną na pracę oraz funkcjonowanie stąporkowskich pożarników na długie lata!

Zdjęcia – MOSP Stąporków.

REKLAMA

One thought on “Remiza w Stąporkowie jak nowa. Zobaczcie efekty prac [zdjęcia]

  1. Emilia pisze:

    Tylko po co ? Wyrzucone pieniądze w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *