REKLAMA

Remont budynku GS Kodrąb w Fałkowie na ukończeniu [wideo, zdjęcia]

Trwa remont budynku Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Kodrąb przy ulicy Zamkowej w Fałkowie. Widać już znaczne efekty prac, które zmierzają ku końcowi. Obiekt objęty jest wielkim projektem rewitalizacji Fałkowa.

REKLAMA

„Prace są na etapie finalizacji. Obecnie widać kończące się już prace przy elewacji zewnętrznej budynku, natomiast proces rewitalizacji i roboty z tym związane obejmowały nie tylko wykonanie elewacji zewnętrznej, jak również zagospodarowanie terenu wokół tego budynku. Z tyłu znajduje się magazyn, który również zostanie objęty rewitalizacją, a przed budynkiem zostaną usytuowane oprawy oświetlenia ulicznego – będą to autonomiczne oprawy LED zasilane energią słoneczną” – relacjonuje nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

W budynku należącym do Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska Kodrąb mieści się sklep spożywczy oraz apteka. Jest to więc inwestycja, która będzie służyć na co dzień zarówno pracownikom, jak i mieszkańcom przychodzącym na zakupy. Warto dodać, że spółdzielnia z miejscowości Kodrąb to jeden z trzech partnerów gminy przy realizacji wielkiego projektu rewitalizacji – pozostałe to Zajazd Podzamcze i Spółdzielnia Mieszkaniowa działająca na terenie Fałkowa.

REKLAMA

Koszt odnowy budynku to około 205 tysięcy złotych, z czego Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska Kodrąb przyznano 65% dofinansowania z funduszy unijnych w ramach rewitalizacji Fałkowa. Termin realizacji to koniec sierpnia, jednak do ukończenia inwestycji zostały tylko remont elewacji od frontu, instalacja oświetlenia i przebudowa magazynu za obiektem. Można się więc spodziewać szybszego ukończenia prac.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *