REKLAMA

Remont Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej dobiega końca [wideo, zdjęcia]

Trwa termomodernizacja budynków Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej. Blisko 3-milionowa inwestycja zakończy się jeszcze przed powrotem dzieci do szkół.

REKLAMA

„W zasadzie jest to końcówka prac, które zostały rozpoczęte początkiem wakacji. Jest to termomodernizacja budynków szkolnych – Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. W tej chwili trwają końcowe już prace, ostatnie szlify związane z prowadzonym remontem. Jeszcze w tej chwili firma wykonuje prace na zewnątrz co do ocieplenia budynku i wymiany pokrycia dachowego hali sportowej […] Na tę chwilę zostały wymienione wszystkie okna w obu budynkach szkolnych, została wymieniona instalacja elektryczna, centralne ogrzewanie, czyli wymiana grzejników, pieców centralnego ogrzewania” – informuje nas wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca.

Inwestycja ta była wyczekiwana przez całą społeczność szkolną. Wakacje były ku temu świetnym okresem, ponieważ prace budowlane nie kolidują z funkcjonowaniem placówki.

REKLAMA

„Ten budynek już ma kilka lat, stąd też te elementy, o których mówiłem wcześniej należało wymienić” – dodaje Leszek Kuca.

Koszt termomodernizacji opiewa na blisko 3 miliony złotych, z czego 80% pokryje dofinansowanie z funduszy unijnych. Prace zakończą się przed końcem sierpnia. Włodarze zapowiadają, że w przyszłym roku planowana jest modernizacja placówki wewnątrz – będą to takie prace jak np. wymiana posadzek. Warto dodać, że na terenie ZPPO w Rudzie Malenieckiej trwają także działania związane z modernizacją trawiastego boiska, zakończono też budowę sali lekcyjnej na świeżym powietrzu i siłowni na zewnątrz.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *