REKLAMA

Remont ulic w centrum Końskich zbliża się do końca! Trwają ostatnie prace [wideo, zdjęcia]

Trwają ostatnie prace związane z przebudową ulic w centrum Końskich. Wykonawca, który przejął plac budowy w kwietniu dokonuje obecnie ostatnich prac związanych z nawierzchniami, chodnikami, miejscami parkingowymi oraz sieciami, które znajdują się pod drogami. Z kolei roboty na samej płycie rynku trwać mają jeszcze przez całe wakacje. 

REKLAMA

„Wykonawca pierwotnie obiecywał skończyć to do 22 czerwca. Niestety to się nie uda. W poniedziałek zwrócił się o przedłużenie terminu o kilka dni. W związku z tym, że burze i ulewne deszcze, które ostatnio się pojawiły uniemożliwiły część robót przy głębokich wykopach kanalizacyjnych i położeniu warstw asfaltu. Konsultowaliśmy sprawę z Urzędem Wojewódzkim i w wyniku tych rozmów przedłużyliśmy do 28 czerwca tak by mieć jeszcze czas na przejrzenie dokumentów odbiorowych i na rozliczenie całej inwestycji” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Mimo problemów włodarze gminy Końskie są optymistami co do terminu zakończenia prac, a przede wszystkim odnośnie oddania dróg do użytku mieszkańcom –„Widać, że poziom zaawansowania jest bardzo wysoki i dzisiaj można mówić, że nadzieja graniczy z pewnością, że to się uda. Jeżeli będą jakieś niedoróbki to cóż – dokonamy potrącenia z wynagrodzenia, zgodnie z umową, która ma charakter obmiarowy, czyli płacimy za to co jest wykonane, a za to co nie jest wykonanie nie płacimy” – dodaje Obratański.

REKLAMA

Do wykonania są jeszcze drobne prace na skrzyżowaniu kanałów deszczowych przy ulicach Strażackiej i Księdza Granata – następnie na Placu Kościuszki musi zostać położony asfalt, podobnie na niektórych odcinkach ulicy Księdza Granata.

Obecnie trwają też nasadzenia drzew w ziemię, ale i w kamienne donice, które są  ustawiane na terenie szerokorozumianego centrum. W przyszłości kolejnym krokiem gminy będzie przebudowa skrzyżowania ulic Granata, Zamkowej, Mieszka I i Odrowąża, gdzie docelowo powstać ma rondo –„Mam nadzieję, że to duże rondo w najbliższym czasie przy użyciu innych środków pomocowych przebudujemy” – deklaruje burmistrz Końskich.

W tym przypadku póki co trudno mówić o terminach, bo samorząd obecnie poszukuje zewnętrznego finansowania dla tego zadania.

Dodajmy, że  niektóre drogi wokół rynku już są, a inne będą dopuszczone do użytkowania warunkowo, a dopiero po namalowaniu znaków poziomych zarządcy jezdni uzyskają zgodę docelową na użytkowanie od właściwych jednostek, czyli starostwa, a także Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

W najbliższych tygodniach wciąż trwać będą prace przy płycie rynku – tam termin dla wykonawcy to koniec wakacji.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Remont ulic w centrum Końskich zbliża się do końca! Trwają ostatnie prace [wideo, zdjęcia]

  1. Szkoda, że nikt nie pomyślał o organizacji ruchu dla zaopatrzenia sklepów i dla mieszkańców bloków Hubala 3, Hubala 3A i dojazdu do kantoru… Dziennikarze też nie widzą problemów tylko wychwalają władzę jak za PRL-u.

    • Tak nie można, ludzie czytajcie kodeks pracy. Poznajcie swoje prawa. Nie pozbawiajcie się godności osobistej. Głowa do góry.

  2. no głowa do góry położyli asfalt i się zapadł ha ha i poprawka a kodeks pracy nie oboeiązuje nie popierasz pisu to do zwolnienia prywatny folwark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *