REKLAMA

Remont w budynku starostwa. Wydział komunikacji będzie przeniesiony [wideo, zdjęcia]

Trwa modernizacja pomieszczeń socjalnych w budynku Starostwa Powiatowego w Końskich. W pokojach pracowników samorządowych stare wykładziny zastąpią panele, a ściany zostaną odmalowane. Przeniesiona zostanie także ta część Wydziału Komunikacji i Transportu, która obecnie znajduje się na pierwszym piętrze.

REKLAMA

„Korzystając z okazji, że jest koronawirus i jesteśmy w pewnym sensie oddzieleni od petentów postanowiliśmy wymienić wykładziny w całym budynku i przy okazji odmalować. Koszt wykładzin to 150 tysięcy, mamy 6-letnią gwarancję, a wszystkie prace związane z malowaniem wykonuje nasza ekipa starostwa” – mówił nam starosta konecki Grzegorz Piec.

Obecnie prace trwają na parterze, pierwszym i drugim piętrze. Władze powiatu liczą na uzyskanie dotacji na przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej obecnie znajdującej się przy ulicy Krakowskiej do budynku starostwa, wtedy także zmodernizowane zostałyby pomieszczenia na trzecim oraz czwartym, czyli ostatnim piętrze.

REKLAMA

Przy okazji remontu zmiany zajdą także w Wydziale Komunikacji i Transportu. O jego przyszłym funkcjonowaniu opowiedział nam członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa.

„Zmiany w komunikacji będą polegały na tym, że Wydział Komunikacji i Transportu zostanie przeniesiony na pomieszczenia, gdzie wcześniej przebywał PFRON, PCPR. Rejestracja pojazdu będzie odbywała się tam, gdzie dotychczas, natomiast wszelka obsługa związana z prawem jazdy i organizacją ruchu będzie na parterze w dawnych pomieszczeniach PCPR-u – opowiada nam Jarosław Staciwa.

Oznacza to, że po remoncie pomieszczeń i przeniesieniu części wydziału sprawy związane z prawem jazdy i organizacją ruchu będzie można załatwić przy wejściu C do Starostwa Powiatowego w Końskich. Znajduje się ono od wschodniej strony budynku, przy terenach koneckiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

Prace w Starostwie Powiatowym w Końskich mają zakończyć się w połowie grudnia.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *