REKLAMA

Remonty dróg trwają w gminie Gowarczów [wideo, zdjęcia]

Gmina Gowarczów uzyskała w poprzednim naborze środki z Polskiego Ładu na wyremontowanie siedmiu odcinków dróg na swoim obszarze. Obecnie są realizowany jest ten w Miłakowie.

REKLAMA

Gmina na remonty uzyskała około 5 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie jest znaczne, ponieważ inwestycje kosztować będą około 5,7 mln złotych.

– „Zaczęliśmy od miejscowości Miłaków. Jest to dosyć duży odcinek, bo przeszło kilometr. Jak widać, ta droga była bardzo zaniedbana. Ten remont był tutaj konieczny. Są wykonywane poszerzenia tej drogi. Później przechodzimy na Brzeźnicę w tym roku i jeszcze będzie wykonywany remont między Kurzaczami a Kamienną Wolą, też odcinek około 1300 metrów” – opowiadał wójt Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Kolejne cztery zadania, czyli drogi w Brzeźnicy, Kupimierzu, Komaszycach i Borowcu będą realizowane w następnym roku. Wykonawca tegorocznych remontów zapowiada, że do końca października powinien zakończyć prace trzech pierwszych odcinków.

Dodajmy jeszcze, że w ostatnim naborze gmina Gowarczów uzyskała dofinansowanie na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Rudzie Białaczowskiej. Na to zadanie Fundusz Inwestycji Strategicznych przeznaczy także około 5 milionów złotych.

O bieżących i przyszłych inwestycjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *