REKLAMA

Remonty mostów na DW 728. Ruch wahadłowy w Kornicy i Morzywole [wideo, zdjęcia]

Jakiś czas temu informowaliśmy o rozpoczęciu prac związanych z budową nowego mostu w Kornicy i planami dotyczącymi podobnego remontu także w Morzywole. Niedawno prace rozpoczęły się również tam i obecnie w obu miejscach przebudowy na drodze Końskie – Gowarczów trwają utrudnienia w ruchu. Inwestycje wykonywane są w ramach remontu drogi wojewódzkiej 728.

REKLAMA

O konieczności kompletnego wyburzenia mostów oraz zastąpieniu ich nowymi obiektami już wcześniej informował nas Karol Rożek, Zastępca Dyrektora ds. Przygotowania i Realizacji Inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach -„Są dwa obiekty mostowe robione w ramach posiadanego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Polega to na tym, że ekspertyzy wykazały, że obiekty które są nie nadają się do wzmocnienia, w związku z tym są wyburzane i powstaną nowe obiekty. Realizacja jest przewidziana do końca tego roku – mówił nam Karol Rożek.

REKLAMA

Most, którego przebudowa niedawno się zaczęła w miejscowości Morzywół położony jest nad rzeką Drzewiczką. Koszt inwestycji to ponad 7 milionów 270 tysięcy złotych. Wykonania zadania podjęła się firma KAMI.

Przypominamy, że już od jakiegoś czasu trwają prace przy pierwszym moście znajdującym się w miejscowości Kornica na odcinku między Końskimi a Baryczą. Przepływa pod nim rzeka Młynkowska. Inwestycja opiewa na ponad 4,5 miliona złotych i realizuje ją firma SALTOR.

Obecnie w obu miejscach trwa ruch wahadłowy za pomocą wybudowanych zatoczek okrążających teren budowy mostów, a prace mogą potrwać nawet do listopada.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *