REKLAMA

Remonty w 'Ekonomiku’ i 'Starym Ogólniaku’. Kolidują z zajęciami? [wideo, zdjęcia]

W I Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich w okresie wakacyjnym rozpoczęto duże inwestycje. W „Starym Ogólniaku” trwa remont instalacji elektrycznej, natomiast w „Ekonomiku” dobiega końca modernizacja budynku willowego. Nasuwa się więc pytanie – czy trwające prace będą kolidować z rozpoczęciem nauki?

REKLAMA

Prace prowadzone w I LO w Końskich objęły niemal cały obiekt.

„Tam były zalecenia dotyczące wymiany i budowy w miejscach, gdzie nie było odpowiednich klimatyzatorów, czyli tzw. wywiewu, nawiewu, żeby wymiana powietrza była prawidłowa. Zastosowano tam dość nową technologię, która nie wymagała kucia w ścianach, niemniej jednak to przedsięwzięcie było konieczne i musi być wykonane do 31 sierpnia. Drugą bardzo ważną, albo najważniejszą rzeczą, jaka się mogła wydarzyć, jest budowa instalacji elektrycznej” – mówi nam Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w powiecie koneckim

REKLAMA

Wymiana instalacji elektrycznej obejmuje większość pomieszczeń znajdujących się w placówce.

„Polega to na instalacji nowych przewodów elektrycznych, no więc nie tylko ściany, oświetlenie, sufity, ale wszystkie rzeczy związane z elektryką” – informuje nas Wojciech Jasnos, dyrektor I LO w Końskich.

Prace nie zakończą się do 1 września, oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego w I LO jest jednak niezagrożone.

„Jeśli chodzi o terminowość – wykonawca pewne opóźnienie ma, natomiast wynika to z pewnych niezależnych sytuacji, jeśli chodzi o oświetlenia w okresie pandemicznym. Ponoć były problemy z produkcją, dlatego to opóźnienie nieznaczne jest, na ten dzień 1 września mamy jeszcze te prace. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się. Podzieliliśmy młodzież na grupy, więc w różnych godzinach młodzież klas pierwszych, drugich oraz trzecich pojawi się. Sala rekreacyjna – ta aula, którą mamy w szkole jest takim pomieszczeniem, które nie będzie podlegało tej inwestycji, więc na wypadek niepogody mamy zabezpieczenie” – opowiada nam Wojciech Jasnos.

Remont opiewa na kwotę około 350 tysięcy złotych. Dyrektor „Starego Ogólniaka” zapewnia także, że w związku z prowadzonymi pracami remontowymi nie ma obaw odnośnie funkcjonowania placówki w trybie zdalnym bądź hybrydowym – nauka będzie się odbywać w formie stacjonarnej.

Druga, duża inwestycja w szkole średniej w naszym regionie dotyczy ZSP nr 3 w Końskich.

-„Pani dyrektor zawnioskowała o wykonanie kapitalnego remontu tzw. budynku willowego, czyli dodatkowego budynku, który znajduje się na placu i będzie przekształcony w dodatkowe sale lekcyjne” – przyznaje Krzysztof Stachera.

Budynek został przebudowany tak, aby umożliwić prowadzenie zajęć lekcyjnych w obiekcie. Wyremontowano tam dach, strych, sale lekcyjne, klatkę schodową, bibliotekę szkolną, a także stworzono łazienkę i pomieszczenie socjalne dla nauczycieli. Inwestycja ta opiewała na kwotę około 150 tysięcy złotych. Prace już się zakończyły, jednak od 1 września w budynku jeszcze nie będą odbywać się zajęcia. Jest to spowodowane tym, że część uczniów odbywa praktyki zawodowe. Pozostałe oddziały pomieszczą się więc w głównym budynku „Ekonomika”.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Remonty w 'Ekonomiku’ i 'Starym Ogólniaku’. Kolidują z zajęciami? [wideo, zdjęcia]

  1. Wojtek pisze:

    Niema jak dobrze zacząć rok szkolny.
    Przez najbliższe 2 tygodnie tułaczka po Technikum, Markiz – masakra.
    Czy w tych 350 tys jest wliczony wynajem zastępczych sal. remont 100 tys na reszta wynajem? 😉
    Gratuluję pomysłu prowadzenia remontów w roku szkolnym – zamiast w wakacje

  2. […] Przypominamy, że budynek I LO w Końskich przechodzi remont instalacji elektrycznej, co spowodowało utrudnienia w funkcjonowaniu placówki na początku roku szkolnego. Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ. […]

Dodaj komentarz