REKLAMA

Reorganizacja w Starostwie, ale bez masowych zwolnień [wideo]

Wielkie zmiany były zapowiadane w trakcie kampanii wyborczej i teraz przychodzi czas ich realizacji. Nowy Zarząd Powiatu Koneckiego rozpoczął proces reorganizacji pracy Starostwa i jednostek, które podlegają powiatowi. Działania dotyczą także koniecznych do utrzymania miejsc pracy. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że zmiany w Starostwie rozpoczęły się od prostych technicznych udogodnień – wprowadzono płatność kartą w niektórych wydziałach i wydłużono godziny pracy urzędu w niektórych dniach. Ostatnio Zarząd Powiatu postanowił zlikwidować filię Powiatowego Urzędu Pracy mieszczącą się w Stąporkowie i otworzyć tam punkt informacyjny. Teraz czas na przekształcenia w wydziałach Starostwa Powiatowego –„Zlikwidujemy kilka wydziałów, bo nie ma sensu by niektóre się dublowały, a tak jest w tej chwili. Przeglądaliśmy ostatnio zakres obowiązków niektórych pracowników. To się nijak ma do tego co Ci pracownicy robią. Myślę, że powstaną referaty i tak to będzie wyglądało” – tłumaczy Grzegorz Piec, starosta konecki.

Przeobrażenia planowane w Starostwie Powiatowym to efekt chęci wywiązania się z obietnic wyborczych. Działacze związani z Komitetem Prawi i Solidarni oraz komitetem Robert Plech Nowy Powiat szli do wyborów z mocną deklaracją zmian. Padały nawet hasła o zmianie funkcjonowania filozofii zarządzania starostwem. Teraz pora na realizację zapowiedzi – „W kampanii wyborczej składaliśmy deklaracje, że jeżeli będziemy sprawować władzę, a sprawujemy to dokonamy oceny jeżeli chodzi o zatrudnienie, inne obszary funkcjonowania powiatu, Starostwa, ale i jednostek podległych. Koszty działalności powiatu są duże i musimy je ograniczać, bo nie na wszystko starcza środków finansowych” – mówi nam wicestarosta konecki Wiesław Skowron.

REKLAMA

O zmianach opowiadali nam starosta Grzegorz Piec i wicestarosta Wiesław Skowron.

Jak mają przebiegać zmiany? O tym starosta Grzegorz Piec – „To nie jest tak, że stawiamy sobie, że ma być 10% czy 20% ludzi zwolnionych. Nie ma czegoś takiego. Gdzie kogo będzie można wysłać na wcześniejszą emeryturę to wyślemy. Jeżeli będzie możliwość poprzestawiania pracowników pomiędzy wydziałami, bo czasami jest tak, że w jednym wydziale jest większe zapotrzebowanie na pracownika, a w innym mniejsze, więc tam poprzesuwamy. Co z tego nam wyniknie to wtedy podejmiemy decyzję”

Na pewno jednak nie będzie masowych zwolnień – „Nie ma takiej możliwości by były masowe zwolnienia” – deklaruje starosta Piec, a o całym procesie więcej mówi wicestarosta Wiesław Skowron – „Nie ma mowy o jakiejś takiej zmianie, która by bardzo znacząco zmniejszyła zatrudnienie. Musimy dokonać analizy poszczególnych wydziałów i to już z p. starostą i zarządem zrobiliśmy. Byli proszeni naczelnicy, oni składali nam informacje jak wyglądają stany osobowe w tych działach, które reprezentowali. Mamy pewne wnioski z tych spotkań i one będą realizowane” – zapowiada Skowron.

W dalszej kolejności, po reorganizacji starostwa, Zarząd Powiatu zacznie przyglądać się także strukturze zatrudnienia w jednostkach powiatowych.

REKLAMA

One thought on “Reorganizacja w Starostwie, ale bez masowych zwolnień [wideo]

  1. No najwyższy czas, trochę czasu od wyborów minęło, pora najwyższa wywalić pociotkow przeciwników a wstawić swoich. Reorganizacja jak po każdej zmianie władzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *