REKLAMA

Rewitalizacja centrum Końskich okiem drona [wideo, zdjęcia]

Od wiosny tego roku trwają prace rewitalizacyjne w centrum Końskich. Zmienia się oblicze serca miasta. Pokazujemy Państwu nagrania z lotu ptaka wykonane dronem przez Dariusza Kowalczyka, dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie.

REKLAMA

Temat remontów centrum oraz ulicy Piłsudskiego w Końskich nie gaśnie. Jest to element ważny dla mieszkańców miasta, władz, a także dla przedsiębiorców prowadzących swoje działalności w okolicy.

Ulica Piłsudskiego do użytku ma zostać oddana do 30 kwietnia 2022 roku, jej fragment od strony nowego ronda koło „Ekonomika” ma być otwarty już wcześniej, o czym informowaliśmy TUTAJ.

REKLAMA

Przypomnijmy, że cała inwestycja związana z rewitalizacją centrum Końskich będzie kosztowała łącznie około 18,5 miliona złotych na dwa zadania. Remont ulic ks. Granata, Placu Kościuszki i Piłsudskiego opiewa na 12 milionów złotych, na co gmina Końskie otrzymała 80% dofinansowanie. Rewitalizacja rynku natomiast to koszt blisko 6 milionów 400 tysięcy złotych, z czego ponad 4 miliony 150 tysięcy zł pochodzi z dotacji unijnej.

Zdjęcia (Dariusz Kowalczyk):

REKLAMA

3 thoughts on “Rewitalizacja centrum Końskich okiem drona [wideo, zdjęcia]

  1. Jaka rewitalizacja? Betonoza! W obliczu zmieniającego się klimatu zieleni w miastach potrzebujemy jak nigdy dotąd a w Końskich jak na wiejskich podwórkach, trza wszystko wybetonować albo pokryć kostką brukową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *