REKLAMA

Rewitalizacja Parku w Końskich. Jak przebiegają prace? [wideo, zdjęcia]

Pod względem finansowym, ale i logistycznym rewitalizacja Parku Miejskiego w Końskich jest gigantycznym zadaniem. Całość prac wyceniono bowiem na aż 11 milionów 488 tysięcy złotych. W tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 7 milionów 483 tysiące złotych. Sprawdzamy co dzieje się w tej chwili w koneckim parku. 

REKLAMA

Dobre informacje są takie, że w przypadku inwestycji wykonywanej przez bardzo doświadczone przedsiębiorstwo Park-M Poland nie ma na ten moment mowy o jakimkolwiek opóźnieniu –„Ze strony wykonawcy nie ma żadnych sygnałów o możliwym opóźnieniu, ani o kłopotach z realizacją poszczególnych zadań. One są prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem. Najwięcej będzie widać tych prac w okresie wczesnej wiosny przyszłego roku, bo te prace, które są teraz prowadzone w znacznej części mają charakter rozbiórkowy” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Obecnie w parku trwają prace związane z odnowieniem stałych elementów małej architektury – dawny blask odzyskała już wzniesiona  w 1840 roku według projektu architekta Franciszka Marii Lanciego neogotycka kapliczka. A przed wykonawcą roboty przy kolejnych obiektach –„Z największą uwagą będziemy obserwować to co się będzie działo na budowlach i elementach małej architektury w parku. Niektóre rzeczy już są widoczne: np. mała kapliczka, prace przy altance, prace przy mostku”  – dodaje Obratański.

REKLAMA

Przypomnijmy, że parkowe alejki wyłożone zostaną płytami granitowymi, a przy nich staną nowe lampy stylizowane na pierwszą połowę XVIII wieku. Odtworzone zostaną też mostki i lwy tryskające wodą. W ostatnim czasie gmina Końskie zdecydowała, że  z parku zniknąć ma około 40 drzew, zamiast początkowo przewidzianych do wycięcia 300 sztuk. Co ciekawe pozostać mają nawet drzewa stojące pośrodku wytyczonych alejek – będą one omijane nawierzchnią utwardzoną,

Wszystkie prace mają zakończyć się w grudniu 2022 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Rewitalizacja Parku w Końskich. Jak przebiegają prace? [wideo, zdjęcia]

  1. itd pisze:

    W grudniu zakończenie prac przy rewitalizacji Parku w Końskich -nie sądzę, żeby to było możliwe. Na jakim etapie są prace? Dlaczego w tak ślimaczym tempie prowadzone są prace na alejkach? Małe alejki powinny być już dawno zrobione. Dlaczego pracownicy UM Końskie parkują swoje auta na zakazie wjazdu przed budynkiem UM? Znajduje się tam siedziba Straży Miejskiej i nic nie widzą? Hipokryzja sięga zenitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *