REKLAMA

Rewitalizacja Parku w Końskich. Jak przebiegają prace? [wideo, zdjęcia]

Pod względem finansowym, ale i logistycznym rewitalizacja Parku Miejskiego w Końskich jest gigantycznym zadaniem. Całość prac wyceniono bowiem na aż 11 milionów 488 tysięcy złotych. W tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 7 milionów 483 tysiące złotych. Sprawdzamy co dzieje się w tej chwili w koneckim parku. 

REKLAMA

Dobre informacje są takie, że w przypadku inwestycji wykonywanej przez bardzo doświadczone przedsiębiorstwo Park-M Poland nie ma na ten moment mowy o jakimkolwiek opóźnieniu –„Ze strony wykonawcy nie ma żadnych sygnałów o możliwym opóźnieniu, ani o kłopotach z realizacją poszczególnych zadań. One są prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem. Najwięcej będzie widać tych prac w okresie wczesnej wiosny przyszłego roku, bo te prace, które są teraz prowadzone w znacznej części mają charakter rozbiórkowy” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Obecnie w parku trwają prace związane z odnowieniem stałych elementów małej architektury – dawny blask odzyskała już wzniesiona  w 1840 roku według projektu architekta Franciszka Marii Lanciego neogotycka kapliczka. A przed wykonawcą roboty przy kolejnych obiektach –„Z największą uwagą będziemy obserwować to co się będzie działo na budowlach i elementach małej architektury w parku. Niektóre rzeczy już są widoczne: np. mała kapliczka, prace przy altance, prace przy mostku”  – dodaje Obratański.

REKLAMA

Przypomnijmy, że parkowe alejki wyłożone zostaną płytami granitowymi, a przy nich staną nowe lampy stylizowane na pierwszą połowę XVIII wieku. Odtworzone zostaną też mostki i lwy tryskające wodą. W ostatnim czasie gmina Końskie zdecydowała, że  z parku zniknąć ma około 40 drzew, zamiast początkowo przewidzianych do wycięcia 300 sztuk. Co ciekawe pozostać mają nawet drzewa stojące pośrodku wytyczonych alejek – będą one omijane nawierzchnią utwardzoną,

Wszystkie prace mają zakończyć się w grudniu 2022 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *