REKLAMA

Rewitalizacja Wsi Koneckiej. Gmina chce zbudować lub wyremontować 12 świetlic [wideo]

Sześć nowych świetlic wiejskich, a także remonty sześciu kolejnych oraz renowacje na wiejskich obiektach sportowych planuje gmina Końskie w ramach projektu „Rewitalizacji Wsi Koneckiej”. Samorząd będzie starał się o blisko 8 milionów złotych na te zadania z rządowego „Polskiego Ładu”. 

REKLAMA

Gmina Końskie w pilotażowym, rządowym Funduszu Inwestycji Strategicznych chce pozyskać pieniądze na trzy duże działania: remont ulic w Końskich, w tym między innymi ul. Wjazdowej i Spółdzielczej; odbudowę Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi oraz na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Wyników naboru w ramach tego programu wciąż nie ma, a gmina przygotowuje już wnioski do kolejnego.

Zasadniczy nabór ma wystartować na jesieni i przewiduje on większe środki z puli rządowej. Włodarze Końskich chcą wyciągnąć z nich dofinansowania na poziomie nawet 90% dla swoich sołectw. W przygotowaniu jest projekt zakładający między innymi budowę zupełnie nowych świetlic wiejskich –„Projekt pod roboczą nazwą 'Rewitalizacja wsi koneckiej’. On obejmuje budowę i rozbudowę świetlic wiejskich tam gdzie wnioski i przygotowane dokumentacje tak czy inaczej przed gminą stawiają takie zadania. Jeżeli chodzi o budowę nowych świetlic to przygotowania zaawansowane takie jak wskazanie działek, przygotowanie działek dotyczą sześciu miejscowości. To są: Jeżów, Piła, Gatniki, Wincentów, Brody i Sierosławice  – wylicza Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

W innych wsiach ma dojść do modernizacji lub przebudowy już istniejących budynków -„To będą Proćwin, Wąsosz, Modliszewice, Nałęczów, Rogów, Przybyszowy i Sworzyce, a więc też sześć lokalizacji, które będą w różnym stanie jeżeli chodzi o wielkość przygotowań i zaawansowania projektów”   – mówi burmistrz Obratański.

Kolejne założone dla sołectw działania dotyczą boisk oraz placów zabaw –„Do tego dochodzą jeszcze rewitalizacje obiektów sportowych i rekreacyjnych. Suma, którą przewidujemy na te wszystkie działania zamyka się w kwocie nieco niższej niż 8 milionów złotych” – dodaje włodarz.

O szczegółach projektu będziemy jeszcze Państwa informować.

REKLAMA

2 thoughts on “Rewitalizacja Wsi Koneckiej. Gmina chce zbudować lub wyremontować 12 świetlic [wideo]

  1. Emilia pisze:

    A co tam Pani Dorotko, w gminie Stąporków dziać się będzie?

  2. […] Dodajmy, że w najbliższym czasie na terenie gminy Końskie aż 12 świetlic wiejskich ma być remontowanych lub budowanych. Zakłada to plan Rewitalizacji Wsi Koneckiej, o którym szeroko informowaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *