REKLAMA

Robert Plech wejdzie do ugrupowania Biedronia?!

Dopiero co zakończyła się kampania w wyborach samorządowych, a już rozpoczynają się polityczne ruchy związane z wyborami do Europarlamentu oraz Parlamentu RP. Media ogólnopolskie donoszą o sporym poparciu społecznym dla nowego ugrupowania Roberta Biedronia. Tymczasem u nas coraz głośniej o tym, że jego świętokrzyskim filarem może zostać konecki radny powiatowy i przedsiębiorca Robert Plech. 

REKLAMA

Czy Robert Plech zwiąże się z partią Roberta Biedronia?

Plech dotychczas był szefem powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z tej funkcji złożył jednak rezygnację kilka miesięcy temu, ponieważ wbrew woli partii chciał zawrzeć w powiecie koalicję z Prawem i Sprawiedliwością (oraz jak się wtedy jeszcze wydawało Kreatywną Jednością). Następnie Plech został zawieszony jako członek SLD, ponieważ trwał w swoim postanowieniu, którego celem była zmiana układu rządzącego w powiecie koneckim.

Wśród koneckich działaczy tego ugrupowania panuje jednak przekonanie, że zarówno były szef powiatowego Sojuszu, jak i drugi zawieszony Wiesław Skowron mogliby na łono partii wrócić. Mówi się o tym, że przynajmniej Plech ma duże wątpliwości odnośnie SLD i nie chce ponownie wiązać się z ugrupowaniem, które w jego mniemaniu jest nie do końca dobrze zarządzane.

REKLAMA

Lewicowe źródła mówią o tym, że Plech miał dostać propozycję bycia motorniczym sukcesu Roberta Biedronia w województwie świętokrzyskim, a następnie znaleźć się na listach wyborczych tej partii w jesiennych wyborach do Sejmu. Być może za tą propozycją stał inny były polityk SLD – Krzysztof Gawkowski. Były wiceszef tej partii to dobry znajomy Plecha, a obecnie prawa ręka Biedronia (Gawkowski na zaproszenie Plecha gościł w Końskich w 2017 roku – materiał TUTAJ).

Propozycja ta to pokłosie znakomitego wyniku koneckiego przedsiębiorcy w wyborach do rady powiatu (uzyskał on największą liczbę 1705 głosów), a także wyniku całego SLD, którym wciąż dowodził konecki przedsiębiorca – przypomnijmy, że partia ta w skali powiatu uzyskała ponad 20% poparcie. To jeden z lepszych wyników Sojuszu w kraju, dużo wyższy od ogólnokrajowego w niedawno zakończonych wyborach.

Zapytany przez nas Plech nie chciał mówić o szczegółach nowej dla niego politycznej propozycji, ale też nie zaprzeczył, że takowa miała miejsce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *